Šveices hokeja izlase sagādā trešo pārsteigumu un uzvar arī Čehiju

Jau trešo uzvaru pasaules hokeja čempionāta cīņās pirmdien izcīnīja Šveices valstsvienība, kas Stokholmas apakšgrupas spēlē ar rezultātu 5:2 (1:0, 1:2, 3:0) pārspēja arī Čehiju.

Šajā mačā pirmos divus vārtus guva Šveices izlases spēlētāji Andrēass Ambīls un Nino Nīdereiters, bet līdz otrās trešdaļas izskaņai čehi pēc diviem Jirži Hudlera gūtajiem vārtiem spēja panākt izlīdzinājumu.

Tomēr Šveices hokejisti nenolaida rokas un trešajā trešdaļā nodrošināja uzvaru - sākotnēji izcēlās Simons Mozers un Simons Bodenmans, bet cīņas pēdējā minūtē Reto Zuri ieraidīja ripu tukšos vārtos, pieliekot cīņai punktu.

Kā ziņots, pirmajā kārtā Šveice ar 3:2 pārspēja vienu no sacensību saimniecēm Zviedriju, bet otrajā mačā svētdien ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Kanādu.

Līdz ar to Šveice ar astoņiem punktiem trijās spēlēs izvirzījās Stokholmas apakšgrupas līderpozīcijā, par diviem punktiem apsteidzot vēl vienu pārsteigumu autori Norvēģiju, kurai ir spēle rezervē.

Četri punkti ir Kanādas izlasei, bet pa trim punktiem izcīnījušas Čehija, Zviedrija un Baltkrievija. Savukārt tikai zaudējumu pagaidām ir Dānijai un Slovēnijai.

Vēl vienā trešās kārtas mačā pirmdien Zviedrija tiksies ar Baltkrieviju, bet otrdien pastarīšu mačā Slovēnija spēkosies ar Dāniju un Kanāda eksaminēs Norvēģiju.

Kā ziņots, 77.pasaules čempionāts risinās Stokholmā un Helsinkos. Sacensībās 16 komandas sadalītas divās grupās. Helsinku apakšgrupā sacentīsies ASV, Austrija, Francija, Krievija, Latvija, Slovākija, Somija un Vācija. Savukārt Stokholmas grupā tiksies Baltkrievija, Čehija, Dānija, Kanāda, Norvēģija, Slovēnija, Šveice un Zviedrija.

Pēc viena apļa turnīra grupas ietvaros katrā attiecīgajā pilsētā četru spēcīgāko komandu vidū tiks izspēlēti ceturtdaļfināli, bet to uzvarētāji vienkopus pulcēsies Stokholmā, kur līdz 19.maijam tiks noskaidroti šī gada pasaules čempioni.

Komandām, kas grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Itālija un Kazahstāna, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.