Starptautiskās Hokeja federācijas prezidents: Šobrīd pasaules čempionāts nevarētu notikt

Pasaules čempionāta hokejā norise nebūtu iespējama 2020.gada septembra situācijā, uzskata Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels. Viņš nosauca par saprotamu Latvijas valdības nostāju, nevēloties rīkot čempionātu kopā ar Baltkrieviju, kur vardarbīgi tiek apspiesti protesti. Fāzels gan neprecizēja, vai pašreizējā situācijā pasaules čempionāta aizvadīšanu uzskatītu par neiespējamu politisku iemeslu dēļ, liecina insidethegames.biz informācija.

Fāzels atzina, ka politisks spiediens apdraud iespēju 2021. gada pasaules čempionāta sarīkot kopīgi Baltkrievijā un Latvijā. Vēl septembra vidū IIHF savā mājaslapā informēja, ka politiski cēloņi nav pietiekami turnīra pārcelšanai uz citu valsti. 

Latvijas valdība nosūtīja vēstuli IIHF, aicinot starptautisko federāciju atrast citu valsti, kas spētu uzņemt pasaules čempionāta daļu Baltkrievijas vietā. IIHF padome iepriekš septembrī nolēma izveidot ekspertu grupu, kas izvērtētu pasaules čempionāta Rīgā un Minskā sarīkošanas drošību, bet ātra lēmuma pieņemšana nav gaidāma.

"Situācija ir ļoti izaicinoša," Fāzelu citēja respektablais portāls insidethegames.biz. "Mums jāsaskaras ar ārēju politisku spiedienu, kas rada nopietnu risku 2021. gada pasaules čempionāta kopīgai rīkošanai Minskā un Rīgā." 

Latvija joprojām grib būt 2021. gada pasaules čempionāta līdzrīkotāja, taču nevēlas pašreizējos apstākļos par partneri Minsku un aicina IIHF piešķirt 2021. gada pasaules čempionāta galvenā organizatora tiesības citai valstij. Latvijas valdības nostāju Fāzels nosauca par saprotamu.

"Šāda Latvijas valdības politiska rīcība, protams, ir saprotama," atzina Fāzels. "Ir nepatīkami satraucoši redzēt, kas notiek Baltkrievijā, valstī, kur IIHF un piedalījušās komandas guva lielisku pieredzi 2014. gada pasaules čempionātā. Ja tieši pašlaik [septembrī] būtu jānotiek pasaules čempionātam, mums nebūtu iespējams to paveikt."

Fāzels piebilda, ka viņam derdzas hokeja kļūšana par politiskas diskusijas objektu, jo vietējie organizatori Minskā un Rīgā jau ir paveikuši vienlīdz labu darbu. IIHF prezidents gan atzina, ka arī bez Latvijas valdības iebildumiem pieauga bažas par iespējām Minskā garantēt gan spēlētāju un fanu, gan personāla drošību un veselību. 

"Taču veselība un drošība ir prioritāte, varu tikai to atkārtot vēlreiz. Pašreizējās politiskās situācijas un arī Covid-19 dēļ mums 2021. gada pasaules čempionāta statuss ir rūpīgi jāizvērtē. Tam būs nepieciešams laiks," piebilda Fāzels. "Kā visu IIHF lēmumu pieņemšanā, mēs tērēsim tik daudz laika, cik nepieciešams, un izvēlēsimies risinājumu, kas atbilst IIHF, tās biedru un hokeja spēles labākajām interesēm."

Pasaules čempionāta norise 2021. gadā plānota no 21. maija līdz 6. jūnijam. Pašreizējais plāns paredz Minskā aizvadīt arī abus pusfinālus un finālspēles par medaļām. 

KONTEKSTS:

Eiropas Savienība un citas rietumvalstis atsakās atzīt 9. augustā notikušās vēlēšanas Baltkrievijā, kurās pēc oficiālajiem rezultātiem līdzšinējais autoritārais prezidents Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, kamēr opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska tikai 10,1%. Taču opozīcija, pamatojoties uz liecībām par nepieredzēti plašiem pārkāpumiem, apgalvo, ka šie rezultāti ir viltoti. Vēlēšanu rezultāti izraisīja protestus Baltkrievijā, un tos turpina pastiprināt piedzīvotā vardarbība pret aktīvistiem, kā arī opozicionāru un žurnālistu aizturēšana. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

A grupa Punkti
KOK *
17
Šveice
15
Čehija
13
Slovākija
12
Zviedrija
10
Dānija
9
Lielbritānija
4
Baltkrievija
4
B grupa Punkti
ASV
18
Somija
17
Vācija
12
Kanāda
10
Kazahstāna
10
Latvija
9
Norvēģija
8
Itālija
0

* KOK - Krievijas olimpiskās komitejas komanda

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt