Starptautiskās hokeja federācijas pārstāvis: Kalniņam pāreju uz KHL klubu nevarēja liegt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Hokeja federācija (LHF) vasarā noraidīja Jāņa Kalniņa pārcelšanos spēlēt agresorvalstī Krievijā, tomēr vārtsargs pievienojās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubam Habarovskas "Amur", jo pāreju apstiprināja Starptautiskā hokeja federācija (IIHF). Kalniņa pāreju nevarēja noraidīt, jo tas būtu pretrunā noteikumiem, par IIHF preses pārstāvja teikto nedēļas nogalē vēstīja Zviedrijas izdevums "Expressen".

Kalniņš vēlējās spēlēt Krievijā un, tā kā viņam nebija līgumsaistību ar kādu citu komandu, IIHF nevarēja liegt viņam pārstāvēt KHL klubu, teica IIHF preses pārstāvis Adams Steiss. 

"Tas [aizliegums] būtu IIHF pārejas noteikumu pārkāpums," izklāstīja Steiss.

IIHF arī nesaskata iespēju raiti ieviest noteikumus, kas ļautu līgumus ar KHL klubiem parakstījušajiem ārzemju hokejistiem doties prom bez soda sankcijām. Ātrākais iespējamais laiks pārejas noteikumu izmainīšanai, pēc Steisa teiktā, būs IIHF kongress 2023. gada septembrī. 

Arī Zviedrijā asi kritizē hokejistus, kuri pēc Krievijas militārā iebrukuma Ukrainā turpina spēlēt KHL. Ar Krievijas līgu arvien ir saistīti seši zviedri, taču vēl pirms kara sākuma noslēgtu līgumu praktiski nav iespēju priekšlaicīgi lauzt. Maskavas "Dinamo" uzbrucējs Jakobs Lilja vasarā Zviedrijas medijiem atzina, ka, pēc līguma noteikumiem, vienošanās laušana prasītu summu, kas pārsniedz visas viņa rīcībā esošās finanses. 

Latvijas hokejistu pašreizējā dalība KHL gan nekādi nav saistīta ar iepriekš noslēgtiem līgumiem. Gan Kalniņš, gan uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs ar KHL klubiem vienojās jūlijā gandrīz pusgadu pēc Krievijas armijas plaša iebrukuma Ukrainā. Abi hokejisti neuzskatīja Krievijas agresiju par nozīmīgu faktoru turpmāko karjeras gaitu izvēlē. 

Atšķirībā no futbola, kur sportistiem bija iespēja bez sankcijām pamest Krievijas klubus, IIHF nesaskata iespēju tādu pašu pieeju nodrošināt hokejā. Krievijai un Baltkrievijai arvien ir saglabātas arī balsstiesības IIHF kongresā, tiesa, no starptautiskās hokeja sacensību aprites abas valstis ir izslēgtas vismaz līdz 2022./2023. gada sezonas beigām, kad IIHF kongresā jautājumu paredzēts skatīt atkārtoti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti