Starptautiskā Hokeja federācija paredz nozīmīgākos turnīrus rīkot mazākos laukumos

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) padome sanāksmē Somijas pilsētā Tamperē ierosināja organizācijas kongresā izskatīt un apstiprināt nozīmīgāko starptautisko turnīru rīkošanu Ziemeļamerikas standarta mazāka izmēra laukumos. Izmaiņas stātos spēkā 2021./2022.gada sezonā.

IIHF prezidents Renē Fāzels aģentūrai TASS teica, ka par laukumu izmēriem bijis daudz diskusiju, pirms tika nolemts piedāvāt IIHF kongresā apstiprināt izmaiņu ieviešanu, sākot no 2022.gada Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm. Pašlaik IIHF turnīri notiek 60x30 metru laukumos, turpretim Ziemeļamerikā spēlē laukumos ar izmēru 60x26 metri.

"Visi pasaules čempionāti augstākajā divīzijā pieaugušajiem, junioriem, jauniešiem un sieviešu komandām, kā arī olimpiskie turnīri notiks mazajos laukumos. Par citām divīzijām diskutēsim, jo daudz ko nosaka infrastruktūra, un izmēru maiņa maksā naudu. Taču visi jaunie laukumi būs 60x26 metru izmērā," sacīja Fāzels.

Pēc Fāzela teiktā, neviens neiebilda piedāvājumam rekomendēt organizācijas kongresā apstiprināt pāreju uz mazajiem laukumiem. IIHF prezidents uzsvēra, ka spēles Nacionālajā hokeja līgā (NHL) mazākos laukumos spilgtāk izceļ spēlētāju meistarību un ātrumu. Fāzels gan pieļauj, ka vecākās paaudzes hokeja cienītāji labprātāk vērotu spēles plašākos laukumos.

Pirmais pasaules čempionāts mazākos laukumos 2022.gadā paredzēts Somijā. Savukārt gadu iepriekš turnīrs Baltkrievijā un Latvijā risinātos pašreizējā standarta ledus laukumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti