Piespēle

Šķēpmetējs Gatis Čakšs, volejbolists Hermanis Egleskalns un treneris Boriss Kolčins

Piespēle

Latvijas volejbolisti izcīnījuši ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru

Jēkabpilī jauna sporta halle: kas tajā sportos un kādus sporta veidus domāts attīstīt

Starp vilkiem un lūšiem - hokeju Jēkabpilī attīstīs pieredzējušā Laviņa pārraudzībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Līdz ar jaunās multifunkcionālās halles pabeigšanu Jēkabpilī uzlabosies iespējas sportot un apgūt dažādus sporta veidus. Arī hokejs Jēkabpilī būs, jo jaunā kompleksa ledus hallē ar savu komandu trenera lomā darbosies bijušais Latvijas valstsvienības aizsargs Rodrigo Laviņš, kura izveidotā sporta studija "Baltie vilki" jauniešus hokejam jau piesaistījusi Rīgā.

Lauku mājas Laviņam ir netālu no Jēkabpils, Salas novadā, un par halles tapšanu runas viņš dzirdēja jau sen. Laviņš gan atgādināja, ka hokejs Jēkabpilī nebija svešs jau iepriekš un daudzi puiši ir sasnieguši profesionālu līmeni. 

Rodrigo Laviņš par hokeja attīstību Jēkabpilī
00:00 / 10:07
Lejuplādēt

Jēkabpils ir ļoti sportiska pilsēta, un hokejs tikai būs kārtējais sporta veids, kas vēl vairāk piesaistīs bērnus, uzskata Laviņš. Jēkabpilī ļoti labi attīstīts ir volejbols un basketbols, kā arī futbols, turklāt pilsētas pašvaldība ir pietiekami atbalstoša sporta aktivitātēm.

Volejbolā Jēkabpils "Lūši" ir valsts čempioni, bet hokejā pilsētā nesteigsies izveidot virslīgas klubu. Līdzīgi kā Rīgā ar Laviņa vadītajiem "Baltajiem vilkiem", arī Jēkabpilī sākumā būs bērnu grupiņas, kurās pulcēsies gan zēni, gan meitenes. Pilsētā ir arī pusaudži, kas ļoti grib spēlēt hokeju, un Laviņš neredz iespēju viņiem atteikt, tādēļ būs arī citas iesācēju grupas.

"Piespēle" podkāstā

"Piespēle" podkāstā
  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

Jēkabpilī darbosies arī vietējie hokeja treneri – puiši, kas spēlējuši augstā līmenī un tagad apgūst trenera arodu. Vairāk pārrauga lomā dažas reizes nedēļā iesaistīsies Laviņš, kurš trenē arī Rīgā "Baltajos vilkos", bet nav strikti piesaistīts kādai noteiktai komandai.

Laviņš pašlaik mācās maģistrantūrā fiziskās sagatavotības specialitātē, un viņu ļoti aizrauj iespēja palīdzēt hokejistam kļūt labākam.

Viņš visu vasaru strādājis ar puišiem, tostarp tiem, kas spēlē ārpus Latvijas, kā arī vairākiem ārzemniekiem. Ļoti daudz Laviņš mācās no Viļņa Kluča – ļoti augstas klases vieglatlētikas trenera, kas ir zināms arī hokejā. Vingrinājumus var atrast arī "YouTube", bet nepieciešamas zināšanas, lai izveidotu sportistam individuālu treniņu cikla plānu, ja viņam jāiekļaujas komandas sastāvā, paskaidroja Laviņš. 

Par svarīgu uzdevumu sporta veida attīstībā Laviņš uzskata hokeja izplatību reģionos, kur progresam nepieciešami labi speciālisti. Kā piemēru Laviņš nosauca volejbola attīstību Jēkabpilī, jo fanātiski cilvēki veicina sporta veida attīstību, tajā pašā laikā tas notiek saprātīgi un bērni tiek audzināti veseli, nevis nodzīti.

Laviņam mīļākie dzīvnieki ir vilki,

un viņš nesatraucas, ka līdzīgi nosaukumi ir Edgara Masaļska un Mārtiņa Cipuļa pārraudzītajām komandām. "Vilks ir ļoti spēcīgs nosaukums un spēcīgs klubs," teica Laviņš. Laviņš cer, ka reiz viņa komandu sauks "Baltu vilki", ņemot vērā pelēča īpašo lomu baltu tautu mitoloģijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti