Hokeja laukums

Hokeja laukums

Hokeja laukums

Latvijas uzņēmums līderos sporta spēļu trenažieru ražošanā

Hokeja žurnālists Jānis Matulis

Sporta žurnālists Matulis: Politikā un hokejā ir vairāk intrigu nekā mākslā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Gandrīz jebkura hokeja spēle ir stāsts ar ievadu, intrigu un atrisinājumu, saka pieredzējušais sporta žurnālists Jānis Matulis. Par vienu no labākajiem hokeja apskatniekiem uzskatītais Matulis nešaubās, ka ledus laukumā patiesi intriģējoši stāsti un emocijas ir redzamas katru dienu. 

Citi saka, ka vajagot lasīt Šekspīru, bet politikā un hokejā ir vairāk intrigu nekā mākslas darbos, Latvijas Televīzijas raidījumā "Hokeja laukums" teica Matulis.

Lai taptu interesants stāsts, ir vajadzīgs ne tikai rakstītājs, bet arī stāstītājs, kas grib un var pastāstīt, saka Matulis, kurš žurnālista darbā oficiāli ir kopš 1983.gada 1.aprīļa. Viņš pasmej, ka hokejā pats rada baumas un mazliet kaut ko arī var piedomāt, lai izstāstītu interesantu stāstu. Hokeja apskatnieks piebilst, ka viņa piegājiens dzīvei ir ar humoru un ironiju, spējot pasmieties arī pašam par sevi. Viņš nekautrējas jebkuram trenerim vai spēlētājam pajautāt, kas un kā kādā epizodē noticis.

Matulis uzsver, ka nevienu nav nosaucis par kretīnu vai idiotu, bet, ja kāds hokeja laukumā nokrīt uz dibena, tad ir nokritis, kā, piemēram,  Rodrigo Laviņš 1999.gada pasaules čempionātā izšķirošajā spēlē.

Hokejā ir bijuši arī tādi, kas uz Matuli apvainojušies. Tomēr, gadiem ritot, domstarpības pagaist. Piemēram, ar bijušo Latvijas izlases spēlētāju Andreju Maticinu ik vasaru Matulis satiekas un iedzer alu, apspriežoties par dzīvi. Maticins reiz atzinis, ka 1997.gadā pasaules čempionātā Turku nespētu iedomāties, ka reiz ar Matuli runās par dzīvi.

Ir lietas, ko Matulis vēl nevar izstāstīt vai viņam ir bail to darīt. Piemēram, izklāstīt savu skatījumu par 2015.gadā pēdējo spēli pasaules čempionātā Prāgā, kur Latvija pēc neizšķirta pamatlaika zaudēja Francijai. "Man liekas, ka tā spēle tomēr bija sarunāta. Mums vairs neko nevajadzēja, Francija paņēma, ko tai vajadzēja," sacīja žurnālists.

Matulis ir viens no diviem Latvijas žurnālistiem, kas saņēmis Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) sporta žurnālistu asociācijas balvu par hokeja popularizēšanu. Tāda balva Latvijā vēl ir tikai Latvijas Radio leģendai Gunāram Jākobsonam.

Katru pavasari Latvijā valda hokeja mānija, un Matulis smej, ka pašam reizēm ir mazliet neērti, jo viņš palīdzējis iestāstīt cilvēkiem, ka hokejs ir tautas lielākā vērtība. Bet, kad uz pasaules čempionātu Ķelnē atbrauca 8000 latviešu, žurnālista sirdi pildīja lepnums un prieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti