Sporta studija

Toms Bricis apņēmies 16 nedēļās sagatavoties Rīgas maratonam

Atskats uz Latvijas izlases gaitām pasaules čempionātā

«Sporta studija» atskatās uz Latvijas izlases sniegumu pasaules čempionātā

Pasaules čempionāts hokejā ir aizvadīts, medaļas sadalītas. Latvijas hokeja izlase aizvadīja septiņas spēles, bet izšķirošajā pietrūka vienu vārtu guvuma, lai turpinātu cīņas ceturtdaļfinālā. “Sporta studija” atskatās uz spilgtākajām epizodēm aizvadītajā pasaules čempionātā.

Čempionāts iesākās ar teju vai eiforiju – pirmo reizi vēsturē uzvarēta Kanādas izlase (2:0), un labākais spēlētājs šajā mačā vārtsargs Matīss Kivlenieks. Taču otrajā spēlē atkal jau vēsturisks ieraksts vēstures annālēs – pirmo reizi Latvijas hokeja valstsvienība piekāpās Kazahstānai (2:3, pēcspēles metienos).

Tad sekoja loģiska, taču ne viegla uzvara pār Itāliju (3:0) un “zāģis” ASV (2:4). Arī ļoti svarīgā spēlē pret Norvēģiju atkal zaudējums pēcspēles metienos (3:4). Saldais ēdiens bija mačs pret pērnā gada čempioni Somiju – neizšķirts, un četras sekundes līdz papildlaika beigām atkal zaudējums (2:3).

Visas cerības bija uz spēli ar Vāciju – biļetei uz ceturtdaļfinālu pietiktu ar neizšķirtu pret Vāciju, bet izšķirošajā mačā zaudējums 2:1. Nelīdzēja arī līdzjutēju klātbūtne šajā spēlē.

Čempionāts Rīgā risinājās no 21. maija līdz 6. jūnijam. Par pasaules čempioni tika kronēta Kanādas izlase, sudrabu izcīnīja Somija, bet pie bronzas medaļām tika ASV hokejisti.