Špenglera kausa izcīņa sākas ar Daugaviņa gūtiem vārtiem

Kaspars Daugaviņš ceturtdien guva pirmos vārtus tradicionālajā Špenglera kausa izcīņā, ko Latvijas uzbrucēja pārstāvētais klubs Ženēvas "Servette" sāka ar uzvaru 5:0 pār Amerikas hokeja līgā (AHL) spēlējošo Ročestras "Americans", liecina rīkotāju informācija. Turnīrā Šveicē piedalās sešas komandas, kas sadalītas divās grupās.

Daugaviņš "Servette" vadībā izvirzīja 12. minūtē, kad "Servette" spēlēja mazākumā, un rezultāts turpinājumā palika nemainīgs līdz otrā perioda priekšpēdējai minūtei, kad Garets Stafords pēc Daugaviņa piespēles realizēja skaitlisko vairākumu un divkāršoja Šveices komandas pārsvaru. Vēl trīs vārtus uzvarētāji iemeta pēdējā trešdaļā.

Šveices hokeja leģendas Bibi Toriani vārdā nosauktajā grupā līdzās "Servette" un Ročestras "Americans" iekļauts arī Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Maskavas CSKA. Savukārt brāļu Hansa un Ferdinanda Katini vārdā nosauktajā grupā turnīra rīkotāja Šveices "Davos" ir kopā ar Čehijas klubu Vitkovices "Steel" un Kanādas izlasi, kur iekļauti Eiropā spēlējoši hokejisti.

Pēc apļa izspēles grupu uzvarētāji uzreiz iekļūs pusfinālā, bet pārējās četras komandas izveidos divus ceturtdaļfināla pārus.

Finālspēle notiks otrdien, 31.decembra pēcpusdienā. Eiropā vecākais klubu turnīrs Šveicē tradicionāli risinās gada pēdējās dienās. Kausu pirmo reizi izcīnīja 1923. gadā.