Somijas izlase saglabā cerības; pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā spēlēs Francija

Francijas hokeja izlase ar pirmdien Minskā gūtu uzvaru 6:2 pār Dāniju iekļuva ceturtdaļfinālā un noteica pēdējos izslēgšanas turnīra dalībniekus pasaules čempionāta A grupā, informēja organizatori. Savukārt Latvijas pārstāvētajā B grupā somi noturēja uzvaru 4:3 pār Kazahstānu un saglabāja cerības tikt izslēgšanas spēlēs.

Līdz ar Francijas uzvaru ārpus ceturtdaļfināla vairs nevar palikt arī čehi, bet Kanāda un Zviedrija dalību ceturtdaļfinālā bija nodrošinājušas jau iepriekš. Francijas un Čehijas izlases otrdien pēdējā cīņā grupā noskaidros, kura ieņems 3.vietu, bet kura būs ceturtā un izslēgšanas pirmajā kārtā tiksies ar Krieviju. Pēdējā A grupas spēļu kārtā neklātienes cīņā arī noskaidrosies, vai uz I divīziju izkritīs Itālija vai Dānija, kas konkurentus apsteidz par diviem punktiem.

Kazahstānas izlasei cīņas galotnē, spēlējot bez vārtsarga, izdevās somu vārtos iemest trešo ripu, taču izlīdzinājumu panākt vairs nespēja. Kazahstāna jau iepriekš šķīrās no cerībām noturēties elitē. Ceturtdaļfinālā vieta ir garantēta arī ASV hokejistiem, bet labākā pozīcijā nekā somi cīņā par vietu izslēgšanas spēlēs ir Latvija un Baltkrievija. Somi grupā ieņem 3.vietu un par diviem punktiem apsteidz Latvijas un Baltkrievijas izlases, kam ir divas spēles rezervē.

Jau ziņots, ka vēlāk pirmdien priekšpēdējo spēli grupā aizvadīs Latvijas un Baltkrievijas izlases. Pēdējās grupas cīņās Latvijas valstsvienība otrdien tiksies ar Šveici, bet mājinieku baltkrievu pretinieki būs Krievijas hokejisti.