Somijas izlase pievienojas Krievijai pasaules hokeja čempionāta finālā

Somijas izlase ar uzvaru 3:0 pār Čehiju sestdien Minskā tika pasaules čempionāta finālā, kur cīņā par zelta medaļām tiksies ar Krieviju, informēja organizatori. Bronzas medaļu īpašniekus svētdien noteiks Čehijas un Zviedrijas hokejisti, bet vēlāk vakarā kļūs zināmi pasaules čempioni.

Krievijas izlase pirmā tika finālā ar uzvaru 3:1 pār līdzšinējiem čempioniem zviedriem. Krievijai līdz šim pēdējo pasaules čempionu titulu izdevās izcīnīt 2012.gadā, bet somi finālā nav spēlējuši kopš 2011.gada, kad cīņā par zeltu pārspēja zviedrus.

Ja Oļega Znaroka vadītā Krievijas izlase Minskā ir uzvarējusi visās deviņās aizvadītajās spēlēs, tad Somijai turnīra sākums nebija tik veiksmīgs. Ceļu uz izslēgšanas turnīru ziemeļniekiem pavēra tikai Latvijas zaudējums pēdējā grupas turnīra spēlē Šveices valstsvienībai. Taču izslēgšanas spēles somi savas iespējas izmantoja un ceturtdaļfinālā uzvarēja Kanādu.

Pusfinālā somiem rezultātu 9. minūtē atklāja Jeri Lehtere, kurš individuāli izlauzās līdz vārtiem un raidīja ripu Aleksandra Salāka vārtos. Somijas pārsvaru otrā perioda vidū divkāršoja Jarko Immonens, kurš skaitliskā vairākuma izspēlē rezultatīvi darbojās vārtu priekšā. Jau cīņas izskaņā, kad Salāku bija aizstājis laukuma spēlētājs, Lehtere iemeta tukšos vārtos un guva savus spēlē otros vārtus.