Somijas hokejisti trešajā pasaules čempionātā pēc kārtas sasniedz finālu

Mājinieki Somijas hokejisti sestdien Tamperē pusfinālā ar 4:3 uzvarēja ASV valstsvienību un trešajā pasaules čempionātā pēc kārtas spēlēs zelta finālā.

Minimālā vadībā pirmajās divās trešdaļās pabija abas komandas. Jau otrajā minūtē amerikāņus vadībā izvirzīja Neits Šmits, bet Miro Heiskanens līdz pārtraukumam atjaunoja neizšķirtu. Savukārt otrajā periodā Sakari Maninens realizēja skaitlisko pārsvaru un panāca 2:1 Somijas labā, līdz ASV izlasē Šons Farels vēlreiz rezultātu līdzsvaroja. Sami Vatanens otrās trešdaļas vidū vēlreiz vadībā izvirzīja somus.

Pirmo reizi divu vārtu pārsvaru Somijai pēdējās trešdaļas 6.minūtē panāca Joels Armia. Četras minūtes pirms spēles beigām ASV izlase aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju un Adams Godets samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, taču tas bija spēlē pēdējais vārtu guvums.

Otrā pusfinālā sestdien vakarā tiksies Kanādas un Čehijas izlases. Spēles tiešraide LTV7 un replay.lv sāksies plkst. 18.10.

ASV izlase čempionāta noslēgumā cīnīsies par bronzas medaļām.

Somi pasaules čempionātā triumfēja 2019.gadā, bet nākamajā turnīrā pērn Rīgā kļuva par sudraba laureātiem. Abos aizvadītajos finālos Somijas izlases pretiniece bija Kanāda.

Fināls un spēle par bronzu Tamperē notiks svētdien.