Somijas hokejisti sagrauj Norvēģiju, Zviedrija mazrezultatīvā spēlē pievarē Vāciju

Pārliecinošu uzvaru olimpiskajā Phjončhanā izcīnīja Somijas hokeja izlase, ar 5:1 sagraujot Norvēģijas valstsvienību, savukārt Zviedrijas hokejistiem tikai ar 1:0 izdevās apspēlēt Vāciju.

Zviedrijas un Vācijas hokeja spēlē vienīgos vārtus guva Viktors Stolbergs, turklāt šis vārtu guvums jau pašā spēles ievadā.

Spēle Zviedrija - Vācija

Tikmēr Somijas – Norvēģijas mačā rezultātu atklāja tieši norvēģi, Patrikam Tūresenam gūstot vārtus jau spēles septītajā minūtē. Taču pirms trešdaļas beigām Ēli Tolvanens izlīdzināja spēles rezultātu. Viņš ar vārtu guvumu izcēlās arī otrajā trešdaļā, izvirzot Somiju vadībā. Bet spēles noslēdzošajā periodā norvēģiem jebkādas cerības uz rezultāta izlīdzināšanu laupīja Mati Savinainena, Sami Lepistes un Sakari Maninena vārtu guvumi.

Jau ziņots, ka piektdien olimpisko sportistu no Krievijas komanda ar 8:2 sagrāva Slovēnijas valstsvienību, bet ASV izlase ar 2:1 pārspēja Slovākiju.

Olimpiskajā turnīrā piedalās trijās grupās sadalītas 12 komandas, kas izspēlē apļa turnīru. Četras labākās komandas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet atlikušās astoņas vienības izslēgšanas pāros noteiks vēl četrus ceturtdaļfinālistus. Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji olimpiskajā turnīrā nepiedalās.