Somijas hokejisti izslēdz Krieviju no čempionu zelta tīkotāju skaita

Somijas hokeja izlase sestdien pasaules hokeja čempionāta pusfināla spēlē ar rezultātu 3:1 pieveica Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krieviju, sasniedzot zelta medaļu cīņu. Otrs pusfināls sāksies plkst.20.15, kad spēkus samēros Kanādas un ASV valstsvienības.

Spēles ievadā pārliecinošāk darbojās krievi, kas arī jau trešajā minūtē atklāja rezultātu - vārtsargs Miko Koskinens atsita ripu vārtu priekšā un Sergejs Širokovs realizēja atkārtotu metienu. Ja pirmās trešdaļas pirmajā pusē dominēja krievi, otrajā pusē jau labāki bija somi, kas savu dominanci pilnībā pierādīja otrajā trešdaļā, kad guva trīs vārtus - divas reizes vairākumā izcēlās Somijas U-20 izlases spēlētājs Sebastians Aho, bet vienreiz Jusi Jokinens.

Spēles beigu daļā krievi centās uzbrukt vairāk, tomēr Somija darbojās ļoti droši un noturēja uzvaru.

Līdz ar to Krievijai neizdevās finālu sasniegt trešo gadu pēc kārtas. Pērn Krievija finālā ar 1:6 zaudēja Kanādai, bet 2014.gadā Minskā kļuva par pasaules čempioniem, to izdarot pirmajā sezonā ar Znaroku pie vadības grožiem. Zīmīgi, ka tituls tika izcīnīts tieši pret Somiju, finālā viņus uzvarot ar 5:2.

Savukārt Somija čempionu titulu iepriekšējo reizi ieguva 2011.gadā.

Somijas izlase ir vienīgā, kura šajā čempionātā vēl nav zaudējusi, jo tā uzvarēja visos septiņos B apakšgrupas mačos, savukārt ceturtdaļfinālā ar 5:1 uzveica Dānijas izlasi. Kari Jalonena trenētajā Somijas izlasē ir sapulcināti pieredzējuši, kā arī gados jauni un ambiciozi spēlētāji. Komandas rezultatīvākais spēlētājs ir tikai 18 gadus vecais Patriks Laine, kurš deviņos mačos guvis septiņus vārtus un atdevis piecas rezultatīvas piespēles, kamēr Mikaels Granlunds ir izcēlies ar četriem vārtiem un astoņām piespēlēm. Laine šosezon kļuva arī par junioru U-20 pasaules čempionu un viņam tiek prognozēts otrais numurs šī gada NHL draftā.

Tikmēr Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase turnīru sāka ar zaudējumu 0:3 pret Čehiju, kam bija sekojušas septiņas uzvaras pēc kārtas, tostarp ar 4:0 pret Latviju A apakšgrupas trešajā kārtā. Krievijas hokejisti ceturtdaļfinālā ar 4:1 uzvarēja Vāciju un bija apņēmības pilni trešo gadu pēc kārtas iekļūt finālā, kas tomēr neizdevās.

Krievijas izlases uzbrukuma spēku veido Vadims Šipačovs, Artemijs Panarins un Jevgeņijs Dadonovs, kuri trijatā ir nopelnījuši 39 rezultativitātes punktus. Šipačovs ar pieciem precīziem metieniem un 11 piespēlēm ir čempionāta rezultatīvākais spēlētājs, kamēr Panarinam un Dadonovam ir attiecīgi par četriem un pieciem punktiem mazāk.

Krievijas izlase bija vienīgā no A apakšgrupas vienībām, kas iekļuva pusfinālā, jo Čehija, Zviedrija un Dānija nepārvarēja ceturtdaļfināla slieksni.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase otrdien pasaules čempionātu noslēdza ar ieņemtu 13.vietu, šajā pozīcijā ierindojoties jau otro turnīru pēc kārtas. Septiņās spēlēs Leonīda Beresņeva vadītā komanda izcīnīja tikai vienu uzvaru, taču vēl trīs mačos tika pie viena punkta, zaudējot vai nu papildlaikā, vai pēcspēles metienos.

Turnīrā startējošās 16 komandas bija sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas izlasēm apakšgrupas sacensībās garantēja pa septiņām spēlēm. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas iekļuva ceturtdaļfinālā. Augstāko divīziju pēc šī turnīra pamet grupu vājākās komandas - Kazahstāna un Ungārija, kuru vietā nāks Slovēnija un Itālija. Iepriekš bija zināms, ka no augstākās divīzijas nevar izkrist Vācija un Francija, kas uzņems nākamā gada meistarsacīkstes.