Somijas hokeja šefs par kopīgu pasaules čempionātu ar Latviju: Neskriesim notikumiem pa priekšu

Somijas Hokeja federācija (SHF) sarunās ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF) ir apspriedusi iespēju 2023. gadā kopīgi abās valstīs sarīkot pasaules čempionātu, bet vēl ir pāragri uzskatīt, ka ieceres realizēsies, Somijas sabiedriskajam medijam "Yle" otrdien teica SHF prezidents Harri Nummela. 

Ikvienam pretendentam ir sarežģīti noorganizēt vērienīgas sacensības viena gada laikā pēc rīkošanas tiesību iegūšanas, paskaidroja Nummela. Viņš tomēr uzsvēra, ka SHF neapspriestu iespējas pasaules čempionātu uzņemt arī 2023. gadā, ja uzskatītu, ka nav iespējama veiksmīga sacensību sarīkošana. Nummela gan piebilda, ka jautājums par 2023. gada čempionātu ir sarunu fāzē.

"Neskriesim notikumiem pa priekšu. Līgums [ar LHF] vēl nav parakstīts, un pieteikums [rīkot čempionātu] šodien [otrdien] vēl nav iesniegts," teica Nummela.

Somijā rēķinās, ka uz 2023. gada čempionāta uzņemšanu varētu pieteikties vēl vismaz viens pretendents. Pēc mediju informācijas, rīkotāju pienākumus vēlas kopīgi uzņemties Ungārija un Slovēnija. 

Nummelas ieskatā, 2022. gada pasaules čempionāta rīkošana Somijā palīdzētu uzņemt turnīru arī pēc gada.

LHF prezidents Aigars Kalvītis pirmdien intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka LHF ļoti nopietni izvērtē iespēju kopīgi ar Somiju sarīkot 2023. gada pasaules čempionātu Rīgā un Tamperē. Latvijas galvaspilsētā notiktu vienas grupas spēles un divi ceturtdaļfināli, bet Tamperē risinātos pārējās cīņas, tostarp fināli par medaļām.

Sagaidāms, ka Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) lēmumu par 2023. gada pasaules čempionāta norises vietu pieņems organizācijas kongresā Tamperē 26. līdz 27. maijā. Krievijas izraisītā kara Ukrainā dēļ IIHF atsauca Sanktpēterburgai tiesības uzņemt 2023. gada pasaules čempionātu, tādēļ turnīram jāmeklē jauna mājvieta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti