Somija nepieciešamības gadījumā izvērtēs iespēju uzņemt pasaules hokeja čempionātu 2021.gadā

Somijā pasaules hokeja čempionātu paredzēts rīkot 2022.gadā, bet nacionālā hokeja federācija nepieciešamības gadījumā varētu izvērtēt iespējas turnīru uzņemt gadu agrāk, ja tādu lūgumu izteiks Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF), ceturtdien vēstīja Somijas sabiedriskais medijs "Yle".

Pasaules čempionāts 2021.gadā plānots Minskā un Rīgā, tomēr politiskā situācija Baltkrievijā ir raisījusi neskaidrības par turnīra sarīkošanas iespējām pašreizējā formātā. IIHF patlaban neplāno turnīram meklēt daļēji vai pilnīgi jaunu mājvietu, un Somijas hokeja federācijas prezidents Hari Nummela norādīja, ka

tieši starptautiskās federācijas iniciatīva būtu izšķiroša kādu pārmaiņu veikšanai.

"Protams, mēs izvērtētu situāciju, vai būtu iespējams sarīkot [2021.gada] pasaules čempionātu, ja IIHF konstatētu, ka nepieciešama jauna norises vieta," Somijas ziņu aģentūrai STT teica Nummela. "Bumba tagad ir IIHF pusē."

Somijai ir liela pieredze hokeja pasaules čempionātu rīkošanā vīriešiem, sievietēm un junioriem, tomēr Nummela uzsvēra, ka 2022.gada turnīra norise tiek gatavota jau vairāk nekā gadu. Tādējādi kaut vai čempionāta daļas uzņemšana gadu agrāk organizatoriem būtu liels izaicinājums. Turklāt pasaules čempionāta sarīkošanā arvien jārēķinās ar pandēmijas radītajiem riskiem.

IIHF komunikācijas vadītājs Adams Steiss Somijas ziņu aģentūrai STT pavēstīja, ka

starptautiskā federācija turpinās sadarbību ar pašreizējiem 2021.gada pasaules čempionāta vietējiem organizatoriem.

IIHF nav arī noteikusi termiņu, līdz kuram būtu jāpieņem gala lēmums par 2021.gada čempionāta norises vietu vai vietām. 

"Mēs joprojām esam apņēmušies 2021.gada pasaules čempionātu sarīkot Minskā un Rīgā," informēja Steiss. "Līdz turnīra sākumam vēl ir deviņi mēneši. Pašlaik neizskatām jaunas rīkotājvalstis."

Lai gan IIHF jaunu turnīra norises vietu 2021. gada čempionātam nemeklē, starptautiskajai federācijai ir tiesības atsaukt piešķirtās rīkošanas tiesības, ja ir bažas par turnīrā iesaistīto spēlētāju, darbinieku, skatītāju un žurnālistu drošību vai drošas pārvietošanās apdraudējumu. 

Savukārt Latvijai, pēc savas iniciatīvas atsakoties no 2021.gada čempionāta rīkošanas, jārēķinās ar viena miljona Šveices franku (900 000 eiro) sodu,

vēstīja "Yle". Turklāt zaudējumus radītu arī citu līgumu laušana un izpaliktu ienākumi no tūristiem.

Somijas hokeja federācija respektēs jebkura spēlētāja tiesības atteikties no dalības izlasē ētisku apsvērumu dēļ, ja pasaules čempionāts risināsies sportistam nepieņemamā valstī.

Līdz šim pēdējoreiz pasaules čempionātu hokejā politisku apstākļu dēļ pārcēla 1969.gadā. Turnīrs bija paredzēts Čehoslovākijā, bet gadu iepriekš notikušas Padomju Savienības militāras intervences dēļ čempionāta rīkošanu uzņēmās Zviedrija. 

Jau vēstīts, ka Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš vēlas 2021.gada pasaules čempionāta spēļu rīkošanu Rīgā. Tomēr, ņemot vērā situāciju Baltkrievijā, premjers neredz iespēju, ka Latvija šo čempionātu varētu rīkot kopā ar Baltkrieviju. Oficiāli pasaules čempionātu nerīko valstis, bet gan nacionālās hokeja federācijas, tomēr bez valsts finanšu atbalsta tas nebūtu iespējams ne Minskā, ne Rīgā.

KONTEKSTS:

Baltkrievijā iedzīvotāji protestē pret augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātiem. Saskaņā ar Baltkrievijas Centrālās vēlēšanu komisijas sniegto informāciju, ilggadējais prezidents Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%.

Eiropas Savienība (ES) neatzīst Baltkrievijā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātus. Tāpat ES ir gatava ieviest sankcijas pret personām, kuras atbildīgas par vardarbību Baltkrievijā un vēlēšanu rezultātu viltošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti