Somija negrib atļaut Krievijas un Baltkrievijas hokeja izlasēm piedalīties pasaules čempionātā

Somijas Hokeja federācija pirmdien paziņoja, ka nevēlas uzņemt Krievijas un Baltkrievijas valstsvienības pasaules čempionātā, kas maijā notiks Helsinkos un Tamperē.

Paziņojumā Somijas Hokeja federācija norādīja, ka jau piektdien, 25. februārī, izteica savu nostāju, nosodot Krieviju par karadarbības uzsākšanu Ukrainas teritorijā, un uzsāka pārrunas ar Starptautisko Ledus hokeja federāciju (IIHF) par Krievijas un Baltkrievijas iespējamu izslēgšanu no IIHF.

"Nedēļas nogalē aizvadījām diskusijas ar IIHF prezidentu Liku Tārdifu. Norādījām, ka Krievijai un Baltkrievijai vajadzētu tikt pilnībā izslēgtām no IIHF, un arī to, ka Somija nespēlēs pret šo valstu komandām," paziņojumā citēts Somijas Hokeja federācijas prezidents Harri Nummela. "Tāpat tas arī nav pieņemami, ka maijā pasaules čempionātā varētu piedalīties abas šīs komandas."

Jau ziņots, ka arī Latvijas Hokeja federācija (LHF) kopīgā iniciatīvā ar citām pasaules hokeja federācijām vērsīsies IIHF ar aicinājumu apturēt Krievijas Hokeja federācijas un Baltkrievijas Hokeja federācijas dalību IIHF, vienlaikus arī atstādinot visas ietekmīgās Krievijas un Baltkrievijas amatpersonas no darba IIHF padomē, komitejās un citās struktūrās.

2022. gada pasaules čempionāts hokejā norisināsies no 13. līdz 29. maijam Somijas pilsētās Tamperē un Helsinkos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti