Somi un amerikāņi pirmie iekļūst pasaules čempionāta pusfinālā

Somijas un ASV hokejisti pēc ceturtdien gūtajām uzvarām pirmie nodrošināja dalību pasaules čempionāta pusfinālos, liecina rīkotāju informācija. Somi ceturtdaļfināla mača izskaņā nodrošināja pārliecinošu uzvaru 5:1 pret Dāniju, turpretim Maskavā amerikāņi pēcspēles metienos ar 2:1 pārspēja Čehijas valstsvienību.

Čehijas izlasi pirmajā trešdaļā vadībā izvirzīja soda metienu realizējušais Tomāšs Zohorna, bet otrā perioda sākumā Ostons Metjūzs atjaunoja neizšķirtu. Rezultāts palika nemainīgs līdz pēcspēles metieniem, kuros vienīgais precīzais bija 18 gadus vecā Metjūza trāpījums.

Savukārt Sanktpēterburgā dāņi otrās trešdaļas vidū samazināja rezultāta starpību līdz minimumam un, lai gan pretinieki perioda beigās nostiprinājās vadībā ar 3:1, centās vēl izglābties no zaudējuma, vairāk nekā divas minūtes pirms beigu svilpes aizstājot vārtsargu ar laukuma spēlētāju. Tas gan maksāja tukšos vārtos ielaistu ripu un somi paspēja gūt arī piektos vārtus.

Divus vārtus Somijai guva Mikaels Granlunds.

Vēl divos ceturtdaļfinālos ceturtdien vakarā Krievijas izlases pretinieki būs vācieši, bet Kanāda mērosies spēkiem ar Zviedrijas valstsvienību. Pusfinālā ASV tiksies ar Kanādas un Zviedrijas mača uzvarētājiem, turpretim Somijas izlases pretinieki būs Krievijas-Vācijas mača uzvarētāji.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlasei pasaules čempionāts noslēdzās ar iegūtu 13.vietu.