Somi turpina galēt favorītus un spēlēs U-20 pasaules hokeja čempionāta finālā

Mājinieki Somijas hokejisti pirmdien Helsinkos ar 2:1 pārspēja iepriekš turnīrā nezaudējušos zviedrus un iekļuva U-20 pasaules čempionāta finālā, kur tiksies ar Krieviju, liecina rīkotāju informācija. Iepriekšējā izslēgšanas kārtā somi pieveica līdzšinējos čempionus Kanādas juniorus.

(papildināts pēc otra pusfinala
Somijas izlase pusfinālā pirmās trešdaļas vidū nonāca zaudētājos pēc Rasmusa Asplunda metiena, taču otrajā trešdaļā Rope Hincs atjaunoja neizšķirtu un Anti Kalapudass pāris minūtes vēlāk vairākumā guva izšķirošos vārtus. Pēdējā trešdaļā rezultāts vairs nemainījās.

Otrā pusfinālā Krievijas izlase vēlāk pirmdien ar 2:1 pieveica ASV juniorus. Pasaules čempioni un bronzas medaļnieki izslēgšanas turnīra noslēgumā kļūs zināmi otrdien.

Jau vēstīts, ka Latvijas U-20 izlase decembrī Vīnē uzvarēja pasaules čempionātā pirmās  divīzijas A grupā, kur guva uzvaras visās spēlēs, un ar trešo mēģinājumu atgriezās 10 valstu elitē, kur vietu šogad zaudēja Baltkrievija. Nākamais U-20 pasaules čempionāts elites grupā sāksies 2016.gada 26.decembrī Kanādas pilsētās Monreālā un Toronto.