Slovākijas hokejisti uz sagrauto dāņu rēķina pēdējie tiek ceturtdaļfinālā

Slovākijas hokeja izlase otrdien Helsinkos ar 7:1 pārspēja dāņus abām komandām izšķirošajā spēlē par tikšanu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā un iekļuva izslēgšanas turnīrā.

Pa diviem vārtiem slovākiem guva Tomāšs Tatars un Pavols Regenda.

Priekšsacīkšu A grupā jau iepriekš dalību ceturtdaļfinālā nodrošināja Šveice, Vācija un Kanāda, bet par pēdējo ceļazīmi cīnījās slovāki un dāņi. Ja Kanādas izlase vēlāk otrdien pēdējā spēlē grupā zaudēs Francijai, pa 12 punktiem būs kanādiešiem, slovākiem un dāņiem, taču savstarpējās spēlēs gūto un zaudēto vārtu attiecības dēļ aiz svītras cīņā par ceturtdaļfinālu jebkurā gadījumā paliks Dānija. Cerības dāņiem vēl saglabātos, ja viņi Slovākijai zaudētu ar ne vairāk kā divu vārtu starpību.

Latvijas pārstāvētajā B grupā Tamperē dienas otrajā spēlē ASV izlase ar 4:2 pārspēja norvēģus. Amerikāņiem vietu ceturtdaļfinālā jau iepriekš otrdien garantēja Latvijas izlases zaudējums zviedriem

Priekšsacīkšu noslēgumā B grupā otrdien mājinieki somi vēl tiksies ar Čehijas izlasi, un mača iznākums būs svarīgs ceturtdaļfināla pāru noteikšanai. ASV izlase gan nevar tikt augstāk par 4.vietu B grupā, tādēļ ceturtdaļfinālu aizvadīs Helsinkos pret A grupā visās spēlēs uzvarējušo Šveici.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas. Ceturtdaļfināli notiks ceturtdien, pusfināli – sestdien, bet turnīru Somijā noslēgs spēles par medaļām svētdien, 29. maijā.