Slovāki pēc zaudējuma ASV hokejistiem šķiras no pēdējām cerībām uz ceturtdaļfinālu

Pēdējās teorētiskās izredzes uz dalību ceturtdaļfinālā svētdien zuda Slovākijas hokeja izlasei, kas priekšpēdējā spēlē grupā ar 1:6 piekāpās ASV valstsvienībai, liecina organizatoru informācija. Ja dienas otrā spēlē Ķelnē dāņi zaudēs kaut punktu pret Zviedriju, atliks sadalīt vairs tikai vienu ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu otrdien Latvijas un Vācijas duelī.

Slovākijas izlase otrā perioda vidū vēl bija iedzinējos ar minimālu deficītu (1:2), taču līdz pēdējam pārtraukumam ielaida vēl divus vārtus un pēdējā periodā vairs nespēja neko mainīt. Vietu ceturtdaļfinālā jau garantējušajiem amerikāņiem divus vārtus guva Džonijs Gudro.

Dienas pirmajā spēlē Parīzē mājinieki francūži ar 2:5 piekāpās Čehijas valstsvienībai, kam divus vārtus guva Mihals Ržepiks. Vēlāk sestdien Francijas galvaspilsētā spēlēs Šveice un Somija.

Līdzšinējās spēlēs Latvijas izlases rēķinā ir uzvaras pār Dāniju (3:0), Slovākiju (3:1) un Itāliju (2:1), kā arī zaudējumi Zviedrijai (0:2) un ASV (3:5). Latvijas valstsvienība pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret pirmdien pret Krieviju un otrdien pret mājinieci Vāciju. Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.