Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Treneri Šņepstu gandarī darbs paša izveidotā boksa klubā Preiļos

Tomasa Dukura un Rodrigo Laviņa dēli tiekas Latvijas jauniešu hokeja izlasē

Skeletonista Tomasa Dukura un hokejista Rodrigo Laviņa dēli tiekas Latvijas U-18 hokeja izlasē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Skeletonista Tomasa Dukura un bijušā hokejista Rodrigo Laviņa vecākie dēli - Darels un Martins - spēlē kopā Latvijas U-18 hokeja izlasē. Dzirdēts, ka sportisti bieži vien saviem bērniem neiesaka iet profesionāla atlēta ceļu, taču šajā gadījumā Tomasa un Rodrigo dēli izvēlējušies iet tēvu pēdās.

Martina tētis Rodrigo Laviņš atceras, ka hokejs bija dēla paša izvēle. Turpretim ģimenē otram dēlam ir kategoriski citas intereses, kas nepavisam nav hokeja virzienā un vecāki to pilnīgi respektē.

Rodrigo neslēpj, ka

profesionālajā sportā ir smagi brīži, kas sāpina un gremdē, un viņš vēl apdomātu, vai vēlreiz izvēlētos to pašu dzīves ceļu. 

Martina mamma Jana Duļevska saskata, ka dēlam ir grūtāk, ja viņa tēvs bijis profesionāls hokejists. Uz atvases sniegumu citi raugās skrupulozāk un salīdzina ar tēvu. Janai arī ir sāpīgi dzirdēt, ja kāds saka, ka Rodrigo ir veicinājis dēla nokļūšanu izlasē. Viņa ir pārliecināta, ka profesionālu sportistu bērniem ir daudz sarežģītāk dzīvē iet to pašu ceļu. 

Arī Dukuru ģimenē jaunākajam puikam sports īsti neinteresē, savukārt Darels jau kopš bērnības bijis ļoti enerģisks. Atceroties, kā vecākais dēls nonāca hokejā, vecākiem gan nedaudz jāpastrīdas.

Darela mamma Karīna Dukure uzskata, ka hokejs ir Tomasa nepiepildītais sapnis, tādēļ tēvs veicinājis dēla izvēli. Savukārt Tomass Dukurs ir pārliecināts, ka Darels sagribēja uz hokeju pēc Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēles noskatīšanās. Ar skeletonu Darels nav nobraucis ne reizi, un tēvs nebūt par to nepārdzīvo. 

Kopš 15 gadu vecuma Darels mācās un spēlē hokeju Šveicē.

Piedāvājums pārcelties nācis negaidīti, jo Šveicē klubs meklējis 2003. gadā dzimušu latviešu uzbrucēju. Nu jau trīs sezonas Dukurs pavadījis Šveicē un vismaz divi gadi vēl priekšā.

Tomass Dukurs par lielāko atšķirību Šveices hokejā uzskata skaidrāk saredzamo piramīdu ar attīstības pakāpieniem. Ja esi pietiekami labs, arī piramīdas virsotne nav nesasniedzama. Tomass gan nesaka, ka Šveice  ir vienīgais pareizais variants, jo Latvijas hokeja ainavā redzams, ka augstu līmeni var sasniegt pa dažādiem ceļiem. 

Savukārt Laviņam nekad nav bijusi doma dēlu tīņa gados sūtīt uz ārzemēm.

Pats viņu trenējis un rūpējies par to, lai neiztrūktu kāds svarīgs sagatavotības posms. Rodrigo savulaik spēlēja ASV Austrumkrasta hokeja līgā, vēlāk arī Apvienotajā līgā. Viņš nožēlo, ka tolaik izvēlējās nevis studenta, bet uzreiz profesionāļa ceļu. Dēlam virziens ir skaidrs – viņš spēlēs hokeju un studēs universitātē Minesotas štatā.

Laviņš ir pārliecinājies, ka dēls hokeju uzskata par primāru, bet arī mācības izvēlētajā augstskolā ir augstā līmenī. Vai Martins turpmāk karjerā spēlēs profesionāli, būs atkarīgs no paša progresa. No izvēlētās Sentklaudas štata universitātes atrod arī ceļu uz Nacionālo hokeja līgu (NHL), un Martins augstskolā nebūs zaudētājs sporta jomā.

Martina mamma atgādināja, ka ģimenē dēla izglītību uzskata par primāru, lai arī hokejs ir ļoti svarīgs. Ja būs lemts, tad Martins spēlēs arī profesionāli, bet izglītība vienmēr būs noderīga, piebilda Duļevska. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti