Sieviešu hokeja izlase no PČ atgriežas bez punktiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas sieviešu hokeja valstsvienība sestdien Norvēģijā ar 1:6 zaudēja dānietēm pēdējā spēlē pasaules čempionāta (PČ) I divīzijas A grupā un mājās atgriezīsies bez gūtiem punktiem. Jau pirms pēdējās spēles Latvijai nebija izredžu turnīra tabulā pakāpties augstāk par pēdējo vietu sešu valstu konkurencē. Pēc gada Latvijas hokejistes spēlēs I divīzijas B grupā.

Vienīgos vārtus Latvijai cīņā pret dānietēm guva Līga Miljone, kura pēc savas mātes Ineses Gecas-Miljones piespēles pirmajā trešdaļā panāca neizšķirtu 1:1. Dānietes trīs bezatbildes vārtus iemeta otrajā trešdaļā, bet vēl divreiz Latvijas vārtsardzi Eviju Tētiņu pārspēja pēdējā perioda vidū. Divus vārtus uzvarētājām guva Marī Henriksena.

Uzvara Dānijai saglabāja cerības uz pirmo vietu grupā, kas ļautu nākamgad spēlēt spēcīgāko valstsvienību konkurencē. Tomēr pirmo vietu dānietes saglabās tikai gadījumā, ja Japānas izlase sestdien nespēs gūt uzvaru pār austrietēm, kas vairs nevar pakāpties augstāk par 2.vietu.

Vladimira Golovkova trenētā Latvijas izlase iepriekšējās spēlēs Stavangerā zaudēja Japānai (0:5), Norvēģijai (4:7), Slovākijai (2:4) un Austrijai (2:5). Pērn pasaules čempionātā I divīzijas A grupas turnīrā Ventspilī Latvija ieņēma 5.vietu un apsteidza Kazahstānu, kas izkrita uz zemāku līmeni.