Sieviešu hokeja izlase cieš pamatīgu sagrāvi pasaules čempionātā pret Franciju

Latvijas sieviešu hokeja izlase trešdien Ruānā pasaules čempionāta (PČ) I divīzijas A grupas spēlē cieta pamatīgu sagrāvi 0:7 pret turnīra saimniecēm Francijas izlases hokejistēm, informēja organizatori.

Aleksandra Macijevska trenētā komanda nokdaunā nokļuva jau pirmajā trešdaļā, jo līdz septītajai minūtei jau bija iedzinējos ar 0:3. Pirmajā trešdaļa tika zaudēta ar 0:4, otrajā tika ielaisti vieni, bet trešajā - divi vārti. Uzvarētājām trīs vārtus guva Meriona Alemoza.

Francijas komanda pa vārtiem meta 41 reizi, bet Latvijas meitenes izdarīja 28 metienus.

Latvijas valstsvienība cieta trešo zaudējumu tikpat spēlēs un ir tuvu izkrišanai uz I divīzijas B grupu. Pirmajā spēlē ar 1:5 tika zaudēts Čehijai, bet pēc tam ar 4:5 atzīts Dānijas pārākums. Ceturtdien Latvija spēlēs ar Norvēģiju, bet turnīru noslēgs sestdien ar spēli pret Austriju.

Vēl trešdien Dānija ar 3:0 uzvarēja Norvēģiju, bet Čehija ar 4:1 pārspēja Austriju. Pēc trīs kārtām Čehijai ir deviņi punkti, Austrijai un Dānijai pa sešiem, Francijai četri, Norvēģijai divi punkti, bet Latvija ir tukšā. Turnīra uzvarētājas iekļūs elites divīzijā, bet vājākā komanda izkritīs uz I divīzijas B grupu.

Galvenajam trenerim Macijevskim šī ir debija pie sieviešu izlases stūres. Viņam čempionātā asistē bijušās valstsvienības spēlētājas Lolita Andriševska un Laila Dekmeijere-Trigubova.

Pērn Latvijas sieviešu izlase izcīnīja pirmo vietu I divīzijas B grupas čempionātā un šogad startē vienu grupu augstāk.