Sentluisas «Blues» hokejisti pirmoreiz izcīna NHL Stenlija kausu

Sentluisas "Blues" trešdien viesos ar 4:1 pārspēja Bostonas "Bruins" vienību Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa finālsērijas izšķirošajā septītajā spēlē un pirmo reizi kluba vēsturē kļuva par trofejas ieguvējiem, liecina NHL informācija. Sērijā līdz četrām uzvarām "Blues" bija pārāki ar 4:3.

Uzvarētājiem divu vārtu pārsvaru pirmās trešdaļas beigās nodrošināja Raiens O'Reilijs un Alekss Pjetrandželo, bet trešajā periodā Braidens Šens un Zaks Senfords panāca 4:0. Mājinieki spēja atbildēt tikai ar Meta Gžeļčika precīzo metienu divas minūtes pirms spēles beigām.

Fināla 7.spēles apskats

O'Reiliju atzina ar izslēgšanas turnīra vērtīgāko spēlētāju (MVP).

Galvenā trenera Kreiga Beruba vadītās Sentluisas komandas vārtos 32 metienus atvairīja Džordans Biningtons, kurš kļuva par debijas sezonā izslēgšanas turnīros uzvarām bagātāko vārtsargu. Biningtons palīdzēja komandai izcīnīt uzvaras 16 spēlēs. Fināla pēdējā mačā "Bruins" vārtos Tūka Rasks tvēra 16 ripas, pirmo reizi kopš izslēgšanas pirmās kārtas ielaižot vairāk nekā trīs ripas.

Pirmo reizi kopš 2011.gada Stenlija kausa finālā uzvarētāju noteikšanai bija nepieciešama septītā spēle. Kopš NHL 1939.gadā ieviesa uzvarētāju noteikšanu sērijā līdz četrām uzvarām, septītā spēle finālā tika spēlēta 17. reizi, bet Bostonā zelta mačs risinājās pirmoreiz.

Sentluisas "Blues" hokejistiem NHL pievienojās 1967.gadā, bet kopš tā laika vēl ne reizi nebija kļuvuši par Stenlija kausa ieguvējiem un nebija uzvarējuši nevienā trofejas fināla spēlē. Šosezon 3.janvārī "Blues" vēl bija pēdējā vietā turnīra tabulā.