Sporta ziņas

Mājās atgriezies Latvijas valstsvienības volejbolists Atvars Ozoliņš

Sporta ziņas

Pilnā intervija ar basketbola tiesnesi Mārtiņu Kozlovski

Pilnā intervija ar Juri Savicki par «Dinamo Rīga» nākotni

Savickis: Pārāk ilgi Rīgas «Dinamo» esam meklējuši tikai vietējos un Rietumu hokejistus

Rīgas "Dinamo" spēlētāju komplektēšanā iepriekš pārāk daudz un ilgi skatījās uz vietējiem Latvijas hokejistiem un Rietumu virzienā, bet pirms 2020./2021.gada sezonas ir jāatrod optimāla pieeja, lai nodrošinātu prasībām atbilstošu sastāvu arī ar skatu uz Krieviju, intervijā Latvijas Televīzijai teica a/s "Dinamo Rīga" padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Iepriekš "Dinamo" bija ierasts sastāvu lielākoties veidot no Latvijas un Ziemeļamerikas hokejistiem, kā arī piesaistot spēlētājus no Skandināvijas un Viduseiropas valstīm, teica Savickis. Viņš saskata, ka par maz ir izmantots austrumu puses potenciāls Krievijā.

Kluba valde jau ir noteikusi, kurus Latvijas hokejistus ieteiks nākamajam trenerim iekļaut sastāvā, bet par ārzemniekiem situācija vēl tiekot pētīta. Savickis paskaidroja, ka

galvenā trenera uzdevums būs veidot treneru sastāvu un komandu, bet kluba valde strādā, lai pagaidām vēl neizvēlētajam speciālistam dotu profesionālas rekomendācijas. 

Pandēmijas raisītajā krīzē Savickis noteiktos aspektos saskata pozitīvu devumu, kas nāks par labu Kontinentālajai hokeja līgai (KHL) un pie viena arī "Dinamo", lai tuvinātu klubu ļoti atšķirīgās finanšu iespējas, neraugoties uz grūtībām pārmaiņas ieviest praksē. Savickis nešaubās, ka KHL pastāvēšana ir nepieciešama gluži tāpat kā Rīgas "Dinamo" dalība līgā.

"Dinamo" finansējumu, kas pēc Krievijas mediju ziņām ir apmēram 3,5 miljoni eiro sezonā, Savickis nosauca par daudzmaz adekvātu. Viņš sagaida, ka bagātāko komandu rocība samazināsies un 

situācijā, kad sports pasaulē ir apstājies, tirgus noteiks arī mazākas hokejistu algas, nolaižoties tuvāk zemei.

Savickis uzsvēra, ka visās sezonās "Dinamo" rezultātu lielākoties taisīja ārzemnieki, bet vietējie spēlētāji vairāk bija palīgos. Tādēļ bez rezultatīviem leģionāriem rezultāts izvērtās likumsakarīgs. Turklāt Savickis saskata, ka hokejistu tirgus ir kļuvis ļoti caurspīdīgs, jo lielās komandas uzmana jau 14-16 gadus vecus talantus. Tādēļ vairs neko nav iespējams noslēpt un "Dinamo" nevar par mazu naudu nopirkt nākotnes zvaigzni. Savickis gan cer, ka

krīze varbūt ļaus iegādāties labākus leģionārus. 

Savickis ir pārliecināts, ka neveiksmes aizvadītajā "Dinamo" sezonā vienlīdz nosaka vairāki iemesli. Viens no tiem - neizdevās vienotā komandā saliedēt trenerus, kas darbotos darbaspējīgā kolektīvā. Treneru komandā bijušas arī iekšējas domstarpības, un kuģis ar diviem kapteiņiem nebrauc pareizā virzienā un ātrumā, paskaidroja kluba padomes priekšsēdētājs.

Par komandas cīņassparu un motivāciju Savickim pārmetumu nav, bet viņš uzsvēra, ka neizdevās panākt visu iesaistīto sinerģiju. Komandas gara uzturēšanai Savickis publiski gan teicis, ka ar treneriem apmierināts, un uzskata, ka to izdarīja pareizi, tomēr kluba vadība bija satraukusies par nepietiekami labu treneru kolektīva darbu galvenā trenera Ģirta Ankipāna vadībā. 

Uz Rīgas "Dinamo" galvenā trenera amatu ir vairāki pretendenti, no kuriem klubā nesteigsies izraudzīt īsto.

Par treneru sastāvu ir laiks padomāt un nav jāpieņem steidzīgi lēmumi,

uzsvēra Savickis. Lai gan KHL komandu skaits līdz nākamajai sezonai, visdrīzāk, saruks, Savickis nešaubās,ka pavisam noteikti nedrīkst pārtraukt KHL projektu, kas "ir labs Krievijai un ideāls Latvijai." 

Rīgas "Dinamo" ir bez galvenā trenera, kopš 3. martā klubs informēja par šķiršanos no Ģirta Ankipāna. "Dinamo Rīga" padome komandas sniegumu aizvadītajā sezonā novērtēja kā neapmierinošu un nolēma nepagarināt līgumus ar treneriem, uzdodot valdei mēneša laikā iesniegt priekšlikumus par nākamajiem kandidātiem.

Aizvadītajā sezonā Rīgas "Dinamo" ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu konferencē un līgas kopvērtējumā, sesto KHL sezonu pēc kārtas netiekot izslēgšanas turnīrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti