«Sarkanā mašīna» pasaules čempionātā hokejā izcīna bronzas medaļas

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas hokeja valstsvienība, kas Krievijā tiek dēvēta par “Sarkano mašīnu”, Maskavā svētdien ar rezultātu 7:2 (2:0, 3:1, 2:1) uzvarēja ASV izlasi, izcīnot pasaules čempionātā hokejā bronzas godalgu, liecina organizatoru informācija.

Pirmais periods pagāja mājinieku zīmē – spēles septītajā minūtē rezultātu atklāja Vjačeslavs Voinovs, savukārt 14. minūtē, spēlējot vairākumā, otros vārtus Krievijas izlases labā guva Sergejs Mozjakins.

Otrais periods turpinājās ātrā tempā, spēli kontrolējot Krievijas hokejistiem. Otrā perioda vidū izdevību realizēja Ivans Telegins, izvirzot Krievijas valstsvienību vadībā ar rezultātu 3:0. Vēl pēc trim minūtēm ASV vārtsarga Kīta Kinkeida sargātajos vārtos raidīja Jevgenijs Dadanovs.

Lai arī šķita, ka krievu vārtsarga Sergeja Bobrovska vārti paliks kā neieņemams cietoksnis, tomēr spēles 35. minūtē Frenkam Vatrano, spēlējot vairākumā, izdevās gūt vārtus ASV izlases labā. Taču prieki nebija ilgi – jau pēc nepilnas minūtes precīzs bija Artemijs Panarins. Otrā trešdaļa noslēdzās ar rezultātu 5:1.

Trešajā spēles trešdaļā ASV spēlētājs Frenks Vatrano spēja nedaudz samazināt vārtu starpību, taču nepinas sešas minūtes līdz spēles beigām precīzs bija atkal Mozjakins. Dažas sekundes līdz spēles beigām Krievija vēlreiz spēja pieradīt savu pārākumu – vārtus guva Vadims Šipačovs.

Krievijas valstsvienība šo turnīra sāka ar zaudējumu Čehijai (0:3). Tad sekoja vairākas uzvaras – ar rezultātu 6:4 pret Kazahstānas, 4:0 pret Latvijas, 10:1 pret Dānijas, 5:1 pret Šveices, 3:0 pret Norvēģijas izlasēm, pret pamatturnīra pēdējā spēlē ar rezultātu 4:1 tika pievarēta Zviedrijas izlase. Ceturtdaļfinālā ar 4:1 Krievijas hokejisti spēja pieveikt Vācijas valstsvienību, taču pusfinālā ar 1:3 piekāpās Somijas izlasei.

Arī ASV izlase čempionātu sāka ar zaudējumu Kanādas izlasei (1:5), tad sekoja uzvara pār Baltkrieviju (6:3) un zaudējums Somijai (2:3). Uzvaras laurus ASV plūca spēlēs pret Francijas (4:0) un Ungārijas (5:1) izlasēm, bet nespēja pieveikt Vācijas izlasi (2:3). Pamatturnīra pēdējā spēlē ASV atzina Slovākijas pārākumu (2:3). Savukārt ceturtdaļfinālā ASV hokejisti izrādījās pārāki par stipro Čehijas izlasi (2:1), bet pusfinālā piekāpās Kanādas valstsvienībai (3:4).

Pēdējo 20 gadu laikā Krievijai izdevies izcīnīt četras zelta medaļas, trīs sudraba un divas bronzas godalgas. Pēdējo reizi bronza izcīnīta 2007. gadā, sudrabs pērn Čehijā, bet čempionu tituls - 2014. gadā, kad čempionāts risinājās Minskā.

ASV hokeja izlasei pēdējos 20 gados izdevies tikt tikai pie bronzas medaļās, kopumā tās izcīnītas šajā laika posmā četras. Pēdējo bronzas godalgu amerikāņi spēja izcīnīt pērn Prāgā.