Rumbulā atklās HK «Kurbads» āra hokeja laukumu ar mākslīgo saldēšanu

Rumbulā pie hokeja kluba "Kurbads" ledus halles nedēļas nogalē notiks āra laukuma atklāšana, kurā paredzēts amatieru turnīrs "Red Bull Spēka 5". Nākamgad "Kurbads" plāno laukumu pielāgot izmantošanai arī vasarā, kā arī realizēt piebūves projektu.

Otro sezonu pēc kārtas divkārtējā Latvijas čempionvienība hokejā "Kurbads" nepiedalās Latvijas virslīgā. Pagājušajā sezonā klubs nepiedalījās nevienā augstākās līgas čempionātā, bet 2021. gada augustā paziņoja par pievienošanos Igaunijas meistarlīgai. Tomēr viena no galvenajām "Kurbada" prioritātēm, protams, joprojām paliek Latvijas jauno hokejistu attīstība, kas kombinācijā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem arī bija galvenais iemesls jaunā āra laukuma izveidei. 

HK "Kurbads" izveido āra hokeja laukumu
00:00 / 04:41
Lejuplādēt

"Sākotnēji 2017. gadā, kad sākām būvēt ledus halli, projektā bija paredzēti divi laukumi," pastāstīja HK "Kurbads" īpašnieks Andis Pikāns. "Arī visu aukstuma iekārtu jauda bija atbilstoša diviem laukumiem, bet dzīve ieviesa korekcijas. Skatoties uz konkurenci un naudas ieguldījumu, sapratām, ka ir riskanti šī brīža apstākļos pie esošo haļļu daudzuma būvēt vēl vienu halli. Tas ir riskanti arī pašreizējo pandēmijas apstākļu un būvniecības izmaksu dēļ. Vasarā sākām gatavoties, lai bērni un jaunieši ierobežojumu gadījumā nepaliktu bez treniņu un slidošanas prakses, kas viņu vecumā ir diezgan bīstami. Tāpēc sākām domāt par āra laukumu, jo tam būvniecības izmaksas ir daudz mazākas. Nepieciešamie aukstuma resursi mums jau bija. Atlika iebetonēt laukumu, salikt aukstumu piegādājošās caurules un palaist sistēmu."

Āra mākslīgā ledus laukuma izmērs Rumbulā ir 56x26 metri, kas atbilst minimālajām starptautiskajām prasībām.

Nākamgad paredzēta jumta un bīdāmās sienas uzlikšana, kas nodrošinās laukuma izmantošanu arī vasarā.

"Kurbada" ledus halles direktors Jēkabs Rēdlihs sarunā ar Latvijas Radio atklāja, ka āra laukuma izmaksas ir 200–300 tūkstoši eiro. Iespēju slidot ārā "Kurbada" ledus halle piedāvāja arī pagājušajā ziemā, kad blakus hallei bija divi laukumi, viens no tiem mazāka izmēra.

"Valstī esošā situācija mūs gandrīz piespieda pieņemt šādu lēmumu, jo nebija stabilas situācijas attiecībā uz aktivitātēm iekštelpās," paskaidroja Rēdlihs. "Pagājušajā gadā tas bija izmēģinājuma variants, un mēs sapratām, ka tā ir laba lieta, ar ko varam piedāvāt jauniešiem trenēties svaigā gaisā. Līdz ar to tika pieņemts lēmums īstenot to arī šoziem. Gribētos gan, lai interese par āra laukumu ir lielāka. Šajos laikapstākļos, ja ir iespēja slidot iekšā, tad "Winter Classic" laukumus izmanto mazāk. Tomēr, sakot pēc pieredzes, svaigā gaisā, kad spīd saulīte, rodas pavisam cita sajūta." 

Lai gan ierobežojumi ir atcelti un jaunieši var atkal atgriezties iekštelpās, ir pietiekoši daudz cilvēku, kuri vēlas paslidot arī āra apstākļos,

jo izmaksas ledus nomai šādā gadījumā ir mazākas, sacīja Pikāns. Viņš cer, ka āra laukums vidēji dienā būs izīrēts  5–6 stundas.

Nākamgad paredzēta arī sporta centra piebūves celtniecība, kur plānotas plašas treniņu iespējas ne vien hokejistiem, bet arī daiļslidotājiem. Rēdlihs norādīja, ka "Kurbada" ledus halle kļūs par vienu no kvalitatīvākajiem sporta kompleksiem Latvijā.

"Piebūves celtniecības projekts mums beidzot ir apstiprināts būvvaldēs, līdz ar to gaidām pavasari, lai varētu sākt būvdarbus," ar projekta virzību iepazīstināja Rēdlihs. "Tur ir paredzēta liela trenažieru zāle un aerobikas zāle, hokeja metienu zona, arī papildu ģērbtuves un telpas tiesnešiem. Jaunajiem sportistiem un amatieriem būs iespēja pilnveidoties. Uzskatu, ka "Kurbada" ledus halle būs viens no jaudīgākajiem un kvalitatīvākajiem sporta kompleksiem Latvijā. Ejam uz to, lai tas būtu ne tikai ķeksītis, bet tam būtu arī pielietojums un cilvēki gūtu patiesu baudu."

Jaunā āra laukuma atklāšana plānota brīvdienās, kad tajā norisināsies pērn no Kanādas aizgūtais amatieru hokeja turnīrs "Red Bull Spēka 5". Pasākuma norise plānota "zaļajā režīmā" bez skatītāju klātbūtnes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti