Rīgas «Dinamo» Ziemassvētkus sagaida ar zaudējumu pagarinājumā Helsinkos

Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā sestdien izbraukumā ar 2:3 pagarinājumā piekāpās Somijas klubam Helsinku "Jokerit", kuram savainojuma dēļ nevar palīdzēt vienības vadošais vārtsargs Jānis Kalniņš.

Vārtus "Dinamo" labā guva zviedru uzbrucējs Līnuss Videls, kurš iepriekšējā mačā rīdzinieku rindās atzīmējās ar "hat-trick", un Lauris Dārziņš.

Jau spēles otrajā minūtē dūres izvicināja "Dinamo" kanādiešu uzbrucējs Koltons Gilīss un "Jokerit" aizsargs Olivers Lauridsens. Tiesa, mača gaitu jau spēles sākumā lauzt neizdevās un septītajā minūtē rīdziniekus pārspēja Jese Joensū, taču viņa raidījums netika ieskatīts. Perioda astotajā minūtē "Dinamo" tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kuru gan nerealizēja, bet pirmajās sekundēs vienādos sastāvos precīzi no tuvas distances meta Videls.

Perioda turpinājumā "Dinamo" vārtu drošību apdraudēja bijušais rīdzinieks Karls Stolerijs, taču Timurs Biļalovs bija uzdevumu augstumos. Nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām izcila iespēja bija Gilīsam, taču kanādietis, nonākdams viens pret Raienu Zapolski, nespēja gūt vārtus no neērtās puses.

Otrā perioda sākumā rīdzinieki nonāca mazākumā un tika sodīti ar Braiena O'Nīla precīzo metienu trešdaļas otrās minūtes beigās. Turpinājumā rīdzinieki izturēja mazākumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu, cīņai paliekot arvien ātrākai. Perioda otrajā pusē viesi tika pie iespējas spēlēt vairākumā, tādējādi apturot pretinieku uzņemot tempu. Turklāt nopelnītais vairākums noslēdzās ar vārtu guvumu, sešas minūtes pirms perioda beigām Dārziņam vārtu priekšā tiekot pie atlēkušās ripas un raidot to tīklā.

Divarpus minūtes pirms trešdaļas beigām, spēlējot četratā pret četriem, mājiniekiem izdevās vienatnē izrauties "Dinamo" vārtu virzienā, tomēr atkal sekmīgi nospēlēja Biļalovs, kurš neitralizēja pretinieku izgājienu. Nepilnu minūti vēlāk krievu vārtsargs vēlreiz nosargāja "Dinamo" vārtus, taču trešdaļas pēdējā minūtē tomēr kapitulēja, precīzi metot Maksam Varnam.

Pretinieku pārkāpuma dēļ Latvijas komanda trešo periodu uzsāka vairākumā un uzņēmās iniciatīvu trešdaļas pirmajā pusē, tomēr savu nelielo pārsvaru nepārvērta vārtu guvumā. Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām vienatnē pret Zapolski nonāca Gints Meija, kura metiens trāpīja pa vārtu konstrukciju. Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām "Dinamo" tika pie vēl viena vairākuma, taču tas pamatlaikā palika neizmantots un uzvarētāja 60 minūtēs netika noskaidrota.

Pagarinājumā otrajā minūtē ar spēcīgu metienu ripu "Dinamo" vārtos raidīja Viktors Lēvs, kurš atnesa laukuma saimniekiem uzvaru.

Latvijas komanda ar 37 punktiem 40 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem devīto vietu, no pirmā astoņnieka atpaliekot par četriem punktiem. Tikmēr "Jokerit" ar 57 punktiem 40 cīņās ir trešā Rietumos.

Rīgas "Dinamo" šo izbraukumu sāka otrdien, kad ar 1:2 piekāpās Minskas "Dinamo", neveiksmi nesošos vārtus ielaižot pamatlaika priekšpēdējā minūtē, bet nākamajā duelī ar 3:2 pagarinājumā tika pārspēta Sanktpēterburgas SKA, visus trīs vārtus gūstot Videlam.

Rīdzinieki pēdējo desmit 11 laikā izcīnījuši tikai divas uzvaras, kas licis izkrist no Rietumu konferences pirmā astoņnieka.

Savukārt "Jokerit" iepriekšējā mačā ar 4:1 pārspēja CSKA, lielisku sniegumu demonstrējot Kalniņam, kurš šosezon 22 spēlēs vidēji 60 minūtēs ielaidis 2,09 ripas un atvairījis 92,8% metienu. Savainojuma dēļ viņš šo maču vēro no malas.

"Dinamo" un "Jokerit" savā starpā tikušās 18 reizes, rīdziniekiem izcīnot sešas uzvaras. Zīmīgi, ka Somijas galvaspilsētas klubs iepriekšējās 11 uzvaras guva pamatlaikā.

Pēc šodienas mača Rīgas "Dinamo" atgriezīsies mājās un svētku laikā 26.decembrī "Arēnā Rīga" uzņems Ņižņekamskas "Ņeftehimik" hokejistus, bet pēc tam būs dueļi ar Ņižņijnovgorodas "Torpedo" un Mika Indraša pārstāvēto Maskavas "Dinamo".