Rīgas «Dinamo» zaudē «Severstaļ» hokejistiem, konferencē attālinās no astoņnieka

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" piektdien piekāpās izbraukuma spēlē, piedzīvojot otro zaudējumu pēc kārtas. Rīgas komanda ar rezultātu 0:2 sausā zaudēja Čerepovecas "Severstaļ" vienībai.

Rīgas "Dinamo" Rietumu konferences kopvērtējumā ar 20 izcīnītiem punktiem 21 spēlē ieņem desmito vietu, bet šodienas pretiniece ar 22 punktiem 20 cīņās pakāpusies uz astoto pozīciju.

Pirmās trešdaļas ievadā komandas spēlēja līdzīgi, ilgi neuzkavējoties uzbrukuma zonās. Rīdziniekiem neizdevās nostiprināties uzbrukuma zonā, kad "Severstaļ" nopelnīja pirmo noraidījumu par sitienu ar nūju. Spēles 12.minūtē rīdzinieki spēja nostāties pozicionālā uzbrukumā un saspēlēties līdz vārtu gūšanas iespējai, taču Čerepovecas vārtsargs Konstantīns Šostaks glāba komandu. Arī mājinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā, jo Emīls Puarjē nopelnīja divu minūšu noraidījumu par pretinieka turēšanu ar nūju.

Otrajā trešdaļā spēle ritēja līdzīgi, ar abu komandu periodiskiem uzbrukumiem, kas bija nesekmīgi. Trešdaļas vidusdaļā rīdziniekiem bija lieliska iespēja gūt vārtus, taču īsi pēc neizmantotas iespējas, spēles 33.minūtē Patriks Ozols tika noraidīts uz divām minūtēm par bloķēšanu, sagādājot pretiniekiem iespēju izvirzīties vadībā.

Mājinieki izmantoja vairākumu - Iļjas Hohlova raidīto metienu no zilās līnijas vārtu priekšā pielaboja Jonass Natinens, palīdzot ripai atrast ceļu līdz vārtiem un panākot 1:0. Trešdaļas izskaņā rīdzinieki vēl guva iespēju spēlēt vairākumā, taču Čerepovecas vienība ļoti aktīvi aizsargājās, neļaujot "Dinamo" nostāties vairākuma izspēlē.

Noslēdzošās trešdaļas sākumā Rīgas komanda vēl spēlēja vairākumā, taču netika līdz vārtu gūšanas iespējai. Pēc neilgas spēles vienādos sastāvos, mājinieki izpelnījās vēl vienu noraidījumu par pretinieka turēšanu, taču arī rīdzinieku rindās Rīss Skārlets tika noraidīts, atstājot komandas spēlēt četri pret četri. Spēles 50.minūtē "Severstaļ" guva noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu, bet Šostaks vairākas reizes glāba savu komandu, atstājot viesus bez vārtu guvumiem vairākumā.

Spēles 54.minūtē Rīgas komanda nopelnīja mazākumu, kurā Rūdolfs Červenijs aktīvi devās uz pretinieku vārtiem un guva iespēju mest soda metienu, kuru nerealizēja. Červenijs 55.minūtē par sitienu ar nūju tika noraidīts, atstājot rīdziniekus uz ledus trijatā. Ar stipru plaukstas metienu vārtus guva Daņiils Vovčenko, dubultojot pārsvaru mājiniekiem - 2:0. "Dinamo" vairs nespēja atspēlēt zaudētos vārtus un noslēdza spēli bez gūtajiem vārtiem.

Iepriekšējā savstarpējā spēlē rīdzinieki mājās piekāpās Čerepovecas vienībai ar rezultātu 0:2.

Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs 24.oktobrī, izbraukumā tiekoties ar Helsinku "Jokerit", bet pēc tam "Dinamo" atgriezīsies Rīgā, kur aizvadīs sešu mājas spēļu sēriju.

Rīgas vienība šajā izbraukumā devās bez sava rezultatīvākā spēlētāja Nikolaja Jeļisejeva, kā arī vārtsarga Mateja Mahovska. Tāpat traumu dēļ Rīgā palika Aleksandrs Protapovičs un Frenks Korrādo.