Rīgas «Dinamo» zaudē KHL konferences līderei Helsinku «Jokerit»

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" svētdien, turpinot mājas spēļu sēriju, otro reizi šosezon piekāpās Helsinku "Jokerit". Rīdzinieki ar rezultātu 1:4 piekāpās Helsinku "Jokerit".

Vienīgos vārtus "Dinamo" labā guva Hanters Šinkaruks.

Pirmajā trešdaļā abas komandas spēlēja piesardzīgi. Apmēram 12 minūtes pēc spēles sākuma vārtu gūšanas iespēju sev izkārtoja "Jokerit", taču rīdzinieki labi aizsargājās. Trešdaļas pēdējās piecās minūtēs Jere Karjalainens par sitienu ar nūju saņēma divu minūšu noraidījumu. Vairākumā viesu komandu vadībā izvirzīja Braiens O'Nīls, raidot ripu vārtos no ļoti tuvas distances.

Trešdaļas izskaņā rīdzinieki vēlreiz pārkāpa noteikumus, pie noraidījuma par pretinieka turēšanu ar nūju tiekot Gintam Meijai. Šoreiz vairākkārt komandu glāba vārtsargs Juhans Matsons.

Otrajā trešdaļā arī viesu komanda nopelnīja mazākumu par grūdienu mugurā, kas tika izpildīts pret Mārtiņu Karsumu. Lielāko daļu vairākuma rīdzinieki pavadīja pretinieku aizsardzības zonā, mēģinot izveidot iespēju gūt vārtus, kas neizdevās.

Īsi pēc vairākuma Rīgas komandai mazākumu sagādāja Filips Buncis par spēli ar augsti paceltu nūju. Esot mazākumā, Daniels Bērziņš pārtvēra pretinieku ripu viduszonā un kopā ar Hanteru Šinkaruku ātrajā uzbrukumā izgāja divatā pret vārtsargu, taču nespēja gūt vārtus. Pēc neizmantotas rīdzinieku iespējas, vairākumu realizēja Niklas Jansens, panākot 2:0.

Minūti un 12 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām Helsinku komandas labā trešos vārtus pēc neatlaidīgas cīņas vārtu priekšā guva Tēmu Turunens. Trešo trešdaļu rīdzinieki sāka vairākumā, jo otrās trešdaļas izskaņā tika noraidīts O'Nīls, taču tas netika izmantots, lai samazinātu starpību.

Pēc Oskara Cibuļska noraidījuma "Jokerit" vajadzēja tikai 31 sekundi, lai gūtu vēl vienus vārtus, šoreiz precīzam esot Aleksam Grantam. Trešdaļas gaitā vieni Helsinku komandas vārti netika ieskaitīti, jo pretinieku komandas spēlētājs atradās vārtsarga laukumā un traucēja Matsonam tvert ripu.

Pēc pretinieku vārtsarga kļūdas vārtos ripu raidīja Šinkaruks, gūstot vienīgos vārtus Rīgas komandas labā. Četras minūtes un deviņas sekundes līdz spēles beigām rīdzinieki nopelnīja vēl vienu mazākumu, bet minūti pēc tam arī viesu komanda pārkāpa noteikumus, taču neviena no komandām vairs neguva vārtus.

Kopvērtējumā Rietumu konferencē pēc 26 aizvadītām spēlēm Rīgas "Dinamo" atrodas desmitajā pozīcijā ar izcīnītiem 23 punktiem.

Iepriekšējā komandu tikšanās reizē rīdzinieki zaudēja ar graujošu rezultātu 0:8.

Pēc šīs spēles Rīgas komandai būs nedēļu ilga pauze, kam sekos mačs 15.novembrī, kurā uzņems Riharda Bukarta pārstāvētā Vladivostokas "Admiral".