Rīgas «Dinamo» uzvara pagarinājumā saglabā cerības uz izslēgšanas spēlēm

Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izbraukuma mačā izbraukumā ar rezultātu 5:4 pagarinājumā pārspēja aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Čerepovecas "Severstaļ", turpinot izmisīgu cīņu par vietu Gagarina kausa izcīņā.

Uzvaras vārtus pagarinājumā guva Līnuss Videls.

Tāpat uzvaras svinēja Rīgas "Dinamo" sāncenses Maskavas apgabala "Vitjaz" un "Soči". "Vitjaz" mājās ar 4:3 pārspēja Minskas "Dinamo", bet "Soči" savā laukumā ar 2:0 guva virsroku pār Maskavas "Spartak".

Rīdziniekiem līdz astotajā pozīcijā esošajai "Vitjaz" komandai ir viens punkts, bet līdz "Soči" komandai - divi punkti. Piektdien regulārā čempionāta pēdējā mačā Rīgas "Dinamo" viesos aizvadīs dueli ar Maskavas CSKA, savukārt "Vitjaz" jāspēkojas ar Jekaterinburgas "Avtomobilist" hokejistiem, bet "Soči" vienībai jāmēro spēki ar Bratislavas "Slovan".

Pamatlaikā "Dinamo" labā divus vārtus guva Lauris Dārziņš, bet pa vienam precīzam metienam bija Andrim Džeriņam un Rihardam Marenim, bet pretiniekiem izcēlās Ivans Nikolišins, Vladislavs Kodola, Ivans Ļekomcevs un Bogdans Jakimovs. Džeriņš vārtus guvis četrās spēlēs pēc kārtas, bet Marenim precīzs metiens bija otrajā duelī pēc kārtas.

Kulda ievietots savainoto spēlētāju sarakstā, tādējādi šajā mačā nepiedalījās, turklāt KHL sezona viņam, visticamāk, ir beigusies.

Spēles pirmajās minūtēs mājinieku vārtu pārliktni noklaudzināja Līnuss Videls, bet turpinājumā viesi tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kuru piektajā minūtē realizēja. Gints Meija no aizvārtes piespēlēja ripu pretī "Severstaļ" cietoksnim, Džeriņam raidot to tīklā. Tiesa, nepilnas divas minūtes vēlāk rezultāts tika izlīdzināts, veiksmīgi "Dinamo" vārtu priekšā nospēlējot Nikolišinam.

Mājinieki pēc gūtajiem vārtiem pārņēma iniciatīvu, bet perioda otrajā pusē rīdzinieki izlīdzināja spēles gaitu. Trešdaļas pēdējās minūtēs gan pa pāris metieniem bija laukuma saimniekiem. Otrā perioda ievadā rīdzinieki izturēja mazākumu, pēc kura sekoja enerģiska spēle vairāku minūšu garumā, kuru laikā tika gūti divi vārti.

Vispirms perioda septītajā minūtē Dārziņš pretuzbrukumā pēc Videla piespēles panāca 2:1, bet nepilnas divas minūtes vēlāk Marenis pēc ātras ieslidošanas vārtu priekšā raidīja ripu tīklā un dubultoja "Dinamo" pārsvaru. Turpinājumā pēc Metjū Majones pārkāpuma Rīgas komanda nonāca mazākumā, kuru gan izturēja.

Kad līdz perioda beigām bija palikušas piecas minūtes, "Severstaļ" vienus vārtus atguva, no iemetienu apļa nekļūdīgi metot Kodolam. Trešā perioda sākumā Latvijas komanda tika pie vairākumu, kuru trešdaļas otrajā minūtē realizēja Dārziņš, kurš bija pirmais pie pretinieku vārtsarga atsistās ripas. Perioda devītajā minūtē gan mājinieki samazināja "Dinamo" pārsvaru, burzmu rīdzinieku vārtu priekšā izmantojot Ļekomcevam.

Perioda vidū "Dinamo" tika pie vēl viena vairākuma, taču šoreiz tas palika neizmantots. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas trīsarpus minūtes, Majone savā aizsardzības zonā zaudēja ripu, ko saņēma Jakimovs, nonākdams viens pret Timuru Biļalovu un izlīdzinādams rezultātu. Priekšpēdējā minūtē tikai Biļalovs glāba rīdziniekus no vēl vieniem zaudētiem vārtiem.

Pagarinājuma pirmajā minūtē uzvaras vārtus rīdziniekiem sarūpēja Videls, kurš bija precīzs pēc Majones piespēles.

Rīdziniekiem pašlaik ir četru uzvaru sērija, kamēr "Severstaļ" pēdējos sešos mačos guvusi trīs panākumus.

Rīgas "Dinamo" šajā izbraukumā devusies bez aizsarga Uvja Balinska, kā arī uzbrucējiem Mārtiņa Dzierkala, Frenka Razgala un Gunāra Skvorcova, kuriem ir veselības likstas.

Rīgas "Dinamo" ar "Severstaļ" vienību savā starpā līdz šim tikusies 24 reizes un guvusi 11 panākumus. Šosezon komandas spēkojušās četras reizes, uzvaras un zaudējumus dalot uz pusēm.

Rīdzinieki ar 62 punktiem 61 spēlēs ir Rietumu konferences devītajā vietā, kamēr "Severstaļ" 61 cīņā guvusi 49 punktus un ir pozīciju zemāk.