Rīgas «Dinamo» sezonu turpina ar pieciem vārtiem un uzvaru Zagrebā

Rīgas "Dinamo" svētdien Zagrebā ar 5:1 uzvarēja Horvātijas klubu "Medveščak" un izcīnīja divās spēlēs otro panākumu jaunajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonā, informēja KHL. Izbraukuma turpinājumā "Dinamo" nākamnedēļ spēlēs Maskavā un Doņeckā, Ukrainā.

Uzvarētājiem divus vārtus spēlē pret KHL debitantiem guva Andris Džeriņš, bet Mārtiņš Cipulis, Gints Meija un Mets Robinsons iemeta pa vieniem vārtiem. "Dinamo" uzvaru nostiprināja ar trim bezatbildes vārtiem pēdējā trešdaļā, kuru sāka ar minimālu pārsvaru 2:1.

Zagrebā spēles notiek mazāka izmēra ledus laukumā, kas veicināja atlētiskāku cīņu. "Dinamo" veiksmīgi iejutās spēlē, lai gan darba netrūka arī rīdzinieku vārtsargam Mikaelam Telkvistam. Aktīvi nospēlējot laukuma saimnieku zonā, sešas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām pie ripas tika Vitālijs Pavlovs, bet saspēli ar precīzu metienu vārtos noslēdza Cipulis.

Laukuma saimnieki aktivizējās otrajā periodā un trešdaļas vidū panāca izlīdzinājumu, kad Gals Korens izslidoja no aizvārtes, un viņa metienu no asa leņķa Telkvists nespēja atvairīt. Taču vienu vārtu pārsvaru līdz pēdējam pārtraukumam atjaunoja Džeriņš, kurš ātrā uzbrukumā pēc Pavlova piespēles izslidoja viens pret vārtiem un apspēlēja mājinieku vārtsargu Marku Dekaniču.

Pārsvaru ar trešajiem vārtiem nostiprināja Meija, ieslidojot zonā un ar plaukstas metienu no iemetiena apļa līnijas aizsarga aizsegā raidot ripu vārtos. Ceturtos vārtus guva "Dinamo" jaunpienācējs Robinsons, bet divarpus minūtes pirms cīņas beigām Džeriņš iemeta ripu tukšos laukuma saimnieku vārtos.

Četru izbraukuma spēļu sēriju "Dinamo" turpinās otrdien pret Maskavas "Spartak", bet turpmākās cīņas viesos paredzētas ceturtdien pret Doņeckas "Donbass" un sestdien pret Maskavas CSKA. Sezonu "Dinamo" sāka "Arēnā Rīga" ar uzvaru pār Minskas "Dinamo" (2:1), savukārt "Medveščak" līgā debitēja ar graujošu uzvaru 7:1 Zagrebā pār Maskavas CSKA.

KHL spēle:

"Medveščak" - Rīgas "Dinamo" 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Vārtus guva: Gals Korens - Andris Džeriņš 2, Mārtiņš Cipulis, Gints Meija, Mets Robinsons