Rīgas «Dinamo» sezonas otro izbraukumu sāk ar zaudējumu «Spartak» komandai

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" svētdien sezonas otrā izbraukuma pirmajā spēlē viesos ar rezultātu 1:3 (1:1, 0:2, 0:0) zaudēja Maskavas "Spartak" vienībai.

Vārtus rīdziniekiem guva Nikolajs Jeļisejevs.

"Dinamo" vadībā izvirzījās spēles 12.minūtē, kad vairākumā pēc ilgstošas saspēlēšanās pretinieku aizsardzības zonā Jeļisejevs izdarīja zibenīgu metienu no tuvas distances. Nepilnu pusotru minūti vēlāk nepiesegts tieši pretī vārtiem palika Jori Lehtere, somu uzbrucējam panākot 1:1.

Otrajā periodā pēc nospēlētām 74 sekundēm "Spartak" izspēlēja līdz tukšiem vārtiem un ar metienu no asa leņķa nekļūdīgs bija Aleksandrs Hohlačovs. Septiņas minūtes vēlāk ātrā pretuzbrukumā Maksims Cipaļkovs uzvarēja divcīņu ar Kristap Sotnieku un, kritienā izpildot metienu, pārspēja Juhanu Matsonu - 3:1.

Mača trešajā nogrieznī viesiem bija labas iespējas gūt vārtus, taču tās palika neizmantotas, tādējādi "Dinamo" izbraukumu sāka ar zaudējumu.

"Dinamo" ar sešiem punktiem astoņās spēlēs ir devītā starp 12 Rietumu grupas komandām, bet "Spartak" ar desmit punktiem astoņās cīņās atrodas ceturtajā vietā.

"Dinamo" pēc četriem zaudējumiem pirmajās piecās cīņās pēdējās divās spēlēs svinējusi uzvaras pār Ņižņijnovgorodas "Torpedo" (2:1) ar Sandi Ozoliņu treneru korpusā un Nursultanas "Baris" (3:2).

"Spartak" spēlējusi diametrāli pretēji - četras uzvaras pirmajās piecās spēlēs un divas neveiksmes pēdējās divās cīņās - 0:2 pret Sanktpēterburgas SKA un 3:5 pret Maskavas CSKA.

Pēc cīņas ar "Spartak" "Dinamo"izbraukumā otrdien tiksies ar Maskavas "Dinamo" vienību, bet ceturtdien - ar Čerepovecas "Severstaļ"..

Abas komandas KHL savā starpā tikušās 35 reizes, 15 no tām uzvarot rīdziniekiem. Iepriekšējā sezonā abos dueļos uzvarēja viesi - "Dinamo" ar 5:2, "Spartak" - ar 2:1.

"Dinamo" traumēto spēlētāju sarakstā joprojām ir aizsargs Kristaps Zīle.

"Dinamo" galvenais treneris šosezon ir krievu speciālists Sergejs Zubovs, bet viņam asistē Valērijs Kuļibaba, Oļegs Orehovskis un Edgars Lūsiņš. Ģenerālmenedžera pienākumus pilda Edgars Buncis.

Rīdzinieki Gagarina kausā nav spēlējuši septiņas sezonas pēc kārtas, aizvadītajā sezonā paliekot pēdējā vietā līgā.