Rīgas «Dinamo» salūst trešajā periodā, piedzīvo zaudējumu Kazaņā

Rīgas "Dinamo" otrdien, turpinot trīs izbraukuma spēļu sēriju, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā viesos ar rezultātu 2:4 piekāpās Kazaņas "Ak Bars" komandai.

"Dinamo" labā vārtus guva Gints Meija un Lauris Dārziņš.

Pirmā perioda pirmajā pusē rīdzinieki izturēja vienu mazākumu, bet otrajā pusē pēc tam, kad Mihails Gluhovs iesita ar elkoni sejā Ralfam Freibergam, tika pie iespējas spēlēt piecas minūtes vairākumā. Skaitliskā sastāva pārkāpums deva "Dinamo" iespēju spēlēt pat divas minūtes lielajā vairākumā, ko ātri izmantoja Meija, pēc Rūdolfa Červenija metiena vārtos raidot bijušā komandas biedra Timura Biļalova atvairīto ripu.

Perioda noslēdzošajās minūtēs pretinieki neizmantoja pāris iespējas izlīdzināt rezultātu. Pirmajās 20 minūtēs metienos pa vārtiem pārāki bija rīdzinieki - 15:11.

Otrās trešdaļas vidū pēc saspēles uzbrukuma zonā Džordans Vils izlīdzināja rezultātu, bet perioda otrajā pusē viesi izniekoja izgājienu divatā pret pretinieku aizsargu un arī nerealizēja vairākumu.

Toties trešā perioda septītajā minūtē Dārziņš pēc paša metiena no asa leņķa tukšos vārtos raidīja Biļalova atsisto ripu un panāca 2:1. Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām, rīdziniekiem beidzot spēlēt mazākumā, Daņiils Tarasovs izlīdzināja rezultātu, bet 65 sekundes vēlāk Danis Zaripovs pretuzbrukuma noslēgumā kritienā izpildīja sarežģītu metienu, panākot jau 3:2 "Ak Bars" labā.

Vēl pēc 69 sekundēm haosu "Dinamo" aizsardzības zonā izmantoja Dmitrijs Voroņkovs, kurš apslidoja vārtus un nostiprināja mājinieku pārsvaru. Šajā epizodē viņš spēlēja ar attaisītu ķiveri, taču tiesneši nepiemēroja sodu par neatbilstošu ekipējumu.

"Dinamo" no "nokdauna" nepiecēlās un piedzīvoja zaudējumu ar 2:4.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas "Dinamo" ar izcīnītiem 25 punktiem 30 spēlēs ierindojas 11.vietā. Savukārt Kazaņas "Ak Bars" Austrumu konferences turnīra tabulā ar 44 punktiem 32 spēlēs ieņem trešo vietu.

Rīgas komanda pēdējās sešās spēlēs ir spējusi izcīnīt tikai vienu uzvaru, mājās ar 3:2 pārspējot Vladivostokas "Admiral". Savukārt pēdējā mačā rīdzinieki ar 0:1 piekāpās Jāņa Jaka pārstāvētajai "Soči".

"Ak Bars" pēdējos piecos mačos ir izcīnījusi piecas uzvaras, tai skaitā arī 18.novembrī pārspējot Rīgas "Dinamo" ar 3:1. Pēdējā aizvadītajā mačā Kazaņas vienība ar rezultātu 3:2 papildlaikā uzvarēja Ņižņijnovgorodas "Torpedo".

Šosezon komandas ir tikušās vienu reizi, kurā uzvaru izcīnīja "Ak Bars" ar 3:1. Kopumā KHL ietvaros abas komandas ir aizvadījušas 27 savstarpējās spēles, septiņās no tām uzvaru izcīnot Rīgas komandai.

Rīgas komandas savainoto spēlētāju sarakstā ir Nikolajs Jeļisejevs un Mārtiņš Karsums. Izbraukumā nedevās arī Kārlis Čukste un Džordons Sautorns.

Pēc šīs spēlēs rīdziniekiem būs atlicis viens izbraukuma mačs šajā sērijā, kas tiks aizvadīts 25.novembrī pret Ņižņekamskas "Ņeftehimik".