Sporta studija

Sandis Prūsis: Šī sezona bija briesmīga, bet beigās esam Pasaules čempioni

Sporta studija

Eliza Cauce: Mīlu Latviju un visu, kas šeit notiek

Dinamo Rīga sezona un nākotnes plāni

Rīgas «Dinamo» sāk domāt par nākamo sezonu un meklē treneri Slovākijā un Čehijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Rīgas “Dinamo” sezona jau beigusies. Beigusies, neizpildot galveno mērķi – iekļūt izslēgšanas cīņās. LTV "Sporta studija" atskatās, kāda ir bijusi aizvadītā sezona un kas gaidāms nākamajā.

Pirms sezonas sākuma “Dinamo” izvēlējās iet ziemeļvalstu ceļu – galvenais treneris soms Kare Heikile, bet galvenais potenciālais komandas līderis trenera tautietis Ville Leino. Bet šī nebija Heikiles veidota komanda – bija jāstrādā ar to, kas ir. Arī komunikācija ar komandas vadību Heikilem nebija tā labākā. Kā lai savādāk izskaidro, ka treneris bijis viens no pēdējiem, kurš uzzināja, ka līgums lauzts ar Leino un čehu Tomāšu Kundrāteku.

“Man to pateica mana sieva. Viņa bija izlasījusi avīzē, ka Leino un Kundrāteks ir atlaisti. Lēmums no augšas,” telefonsarunā pauda Heikile.

Savukārt “Dinamo Rīga” padomes priekšsēdētājs Juris Savickis sacīja: “Pirms mēs kādu atlaižam, mēs vienmēr to ļoti stingri izrunājam. Sākās ar treneriem, sākās valdē, pēc tam padomē”.

Heikiles nodomi spēles ziņā neļāva atraisīt rokas mūsu līderiem Laurim Dārziņam, Miķelim Rēdliham un daļēji arī Andrim Džeriņam. Tagad visai šai trijotnei līgumi ir lauzti.

Laikraksta “Diena” sporta apskatnieks Māris Zembergs gan uzskata, ka spēlētāji komandā atgriezīsies, bet uz citiem noteikumiem.  “Šobrīd ar viņiem laužot līgumu un vasarā piedāvājot atkal slēgt jaunu līgumu, tas ir klubam izdevīgi. Es saprotu, ja ne visi četri, tad vismaz diviem vai trijiem tiks piedāvāts. Protams, klubam tas ir izdevīgi, spēlētājiem nē.” Arī Savickis pauda, ka šie puiši nav vēl norakstīti, taču, kas tiks piedāvāts, tas jau esot cits jautājums.

“Mēs viņus labi pazīstam – tie ir labi puiši, bet kaut kā nesanāca – jāsāk domāt un dzīvot pa citam. Jāpaliek atkal par īstiem profesionāļiem,” norādīja Savickis.

Zembergs uzskata, ka šajā sezonā Miks Indrašis apliecināja, ka ir pirmās un otrās maiņas spēlētājs, un nākamajā sezonā ar viņu varēs rēķināties kā ar malējo uzbrucēju pirmajā vai otrajā maiņā.

Bet kur gan bija loģika komandas rezultatīvāko spēlētāju Indraši nosūtīt uz fārmklubu? “Loģika ļoti vienkārša – vai nu cenšas un spēlē, vai, latviešu valodā runājot, "laiž muļķi"," tā lakoniski pauda Savickis. Savukārt Heikile atklāja, ka Indraša nosūtīšana uz Liepāju viņu pārsteigusi. “Parasti šādu lēmumus apspriež ar treneriem. Man nebija ne jausmas, man neviens neko nejautāja,” atklāja Somijas hokeja speciālists.

Nākamajai sezonai “Dinamo” vēlas sākt gatavoties pēc iespējas ātrāk. Jau tagad komandai aktīvi tiek meklēts treneris, un tas noteikti nebūšot treneris no ziemeļiem – vēlreiz uz tā paša grābekļa nekāpšot. “Meklēsim Čehijā, Slovākijā. Izrādās, tie mums kaut kā tuvāk,” norādīja Savickis.

“Dinamo” finansējuma avots gāzes gigants “Eriell” šogad savas saistības pildīja nevainojami. Top apliecina arī fakts, ka hokejistiem algu izmaksas neesot aizkavējušās. Taču, lai gan līgums spēkā vēl divus gadus, naudas devēji to vēlas pārskatīt. Runa ir par 12 miljoniem eiro.

Nākamajā sezonā Rīgas “Dinamo” uzdevums noteikti būs iekļūt izslēgšanas spēlēs. Vai tas izdosies? Pirms astoņiem gadiem uzbūvētajā “Dinamo” hokeja piramīdā ir 170 hokejistu. Ja komanda jau no pirmās dienas strādātu, skatoties ilgtermiņā, hokeja skolas produkti jau nestu savus augļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti