Rīgas «Dinamo» revanšējas «Sibirj» hokejistiem par zaudējumu viesos

Rīgas "Dinamo" trešdien Kontinentālajā hokeja līgas (KHL) mačā "Arēnā Rīga" ar rezultātu 4:1 uzveica Novosibirskas "Sibirj", pārtraucot sešus zaudējumu sēriju pret šo komandu.

Laukuma saimniekiem divus vārtus guva un vienu rezultatīvu piespēli atdeva Emīls Puarjē, bet pa reizei izcēlās Jere Karjalainens un Nikolajs Jeļisejevs. Puarjē šosezon guvis sešus vārtus, bet Jeļisejevs atzīmējies deviņas reizes.

"Dinamo" vadībā izvirzījās pēc nospēlētām 12 minūtēm, kad pēc Puarjē veiksmīgas saspēles ar Rīsu Skārletu ripa tika pāradresēta pie Karjalainena, kurš netraucēts panāca 1:0.

Otrā perioda 12.minūtē pēc Konstantīna Aleksejeva piespēles ripa trāpīja pa Ņikitas Šaškova slidu un nonāca Juhana Matsona sargātajos vārtos. Pēc videoatkārtojuma noskatīšanās tika secināts, ka Šaškovs neveica tīšu kustību ar slidu un vārtu guvums tika ieskaitīts -1:1.

Trešās trešdaļas trešajā minūtē, spēlējot vairākumā, Jeļisejevs izdarīja metienu no kreisās puses un atguva rīdziniekiem vadību. Lielu lomu vārtu guvumā spēlēja Daniels Bērziņš, kurš traucēja pretinieku vārtsargam izsekot līdzi "Dinamo" hokejistu saspēlei.

Divas minūtes vēlāk uzbrukuma zonā no pretinieka veiksmīgi atbrīvojās Puarjē, kurš ar nekļūdīgu raidījumu nostiprināja mājinieku vadību - 3:1. Četras minūtes un desmit sekundes pirms pamatlaika beigām Puarjē mazākumā aizslidoja pretuzbrukumā un ar vieglu uzmetienu raidīja ripu mērķī.

"Dinamo" ar 15 izcīnītiem punktiem 17 spēlēs ieņem devīto vietu Rietumu konferencē, bet "Sibirj" ar 13 punktiem 16 spēlēs ir devītā Austrumu konferencē.

Rīdzinieki aizvadīja četru izbraukuma spēļu sēriju, kurā uzvarēja Vladivostokas "Admiral" ar 2:1, papildlaikā ar rezultātu 2:3 piekāpās Soču vienībai, kuru pārstāv Jānis Jaks, pēcspēles metienos ar 2:3 zaudēja Habarovskas "Amur" un pamatlaikā ar 1:3 cieta zaudējumu pret "Sibirj" komandu.

Rīdzinieki mēģināja revanšēties par zaudējumu izbraukumā spēlē, kurā Novosibirskas komanda bija pārāka ar 3:1. Kopā komandas ir tikušās 30 reizes, no kurām deviņās stiprāka ir bijusi Rīgas vienība.