Rīgas «Dinamo» priekšsēdētājs Savickis: Jaunajā sezonā spēlēsim tur, kur dzīve liks

Rīgas "Dinamo" tāpat kā norises visā sabiedrības pašlaik ietekmē Covid-19 pandēmija un ir ļoti daudz nezināmo, trešdien žurnālistiem teica Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis. Viņš atzina, ka pašlaik nav iespējams pateikt, kur Rīgas "Dinamo" aizvadīs mājas spēles, bet tikšot izdarīts viss, lai pašu mājās saglabātu nepieciešamo hokeja infrastruktūru.

Gatavojoties sezonai, smagākais jautājums bija finanses, un pašreizējā ekonomijas situācijā tas ir sarežģīti ne tikai Rīgas "Dinamo", teica Savickis. Viņš gan uzsvēra, ka visi jautājumi tika sakārtoti, lai arī kopējais kluba budžets salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu ir sarucis par 30-40%.

Savickis sacīja, ka Rīgas "Dinamo" ir Covid-19 situācijas ķīlnieki, taču visi valstī noteiktie ierobežojumi tiks ievēroti.

Rīgas "Dinamo" pašlaik izskata "apmēram trīs" variantus, kur varētu spēlēt, ja sezonas sākumā tas nebūs iespējams Latvijā. Savickis atzina, ka tas ir sarežģīts jautājumu komplekss ar noteiktām izmaksām, ja nav iespējams komandai spēlēt savā mājas pilsētā.

"Spēlēsim tur, kur dzīve liks mums spēlēt. Beļģijā, Amerikā, Ķīnā vai Krievijā, viss vienalga," alternatīvas Rīgai raksturoja Savickis.

Juris Savickis

Savickis solīja, ka "Dinamo" izdarīs visu iespējamo, lai komandā neviens nesaslimtu ar Covid-19 un viss būtu kārtībā arī ar viesu komandām. Pēc Savicka teiktā, KHL rūpīgi izstrādā reglamentu, kurā būs daudz ierobežojumu infekcijas izplatības ierobežošanai. 

Par svarīgu uzdevumu Savickis nosauca nepieciešamās infrastruktūras saglabāšanu, paturot prātā, ka pavasarī Rīgā jānotiek pasaules čempionātam. Viņš arī tic, ka "Dinamo" jaunajā sezonā būs ļoti laba komanda. 

"Dinamo" hokejistu algas būs atbilstošas KHL noteikumiem, un tās nebūt nebūs mazas, neraugoties uz sarukušo kluba budžetu, uzsvēra Savickis.

Viņš atzina, ka budžetā svarīga ieņēmumu daļa ir biļetes uz spēlēm, bet pašlaik šajā pozīcijā neko nevar ieplānot, un tas nozīmē par 10% mazākus ienākumus. 

Par pareizu izvēli Savickis nosauca Pētera Skudras nolīgšanu galvenā trenera amatā, lai arī visas citas kandidatūras bijušas augstā līmenī. "Domāju, ka ar Skudru nebūsim kļūdījušies, ņemot vērā viņa rakstura īpašības un pieredzi KHL," teica Savickis. 

Pēteris Skudra par Rīgas "Dinamo" uzdevumiemMāris Bergs

  Savukārt Skudra uzsvēra, ka Rīgas "Dinamo" viņam nav vienkārši nākamā darbavieta, bet gan daudz nozīmīgāka atgriešanās vietā, kur savulaik sākta hokejista karjera. Skudra solīja, ka darīs visu, lai laukumā būtu priecīgāks hokejs, vairāk gūtu vārtu un priecīgākas emocijas. 

  Par pirmo sezonas mērķi Skudra uzskata iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, jo bez tā nemaz neesot vērts sākt strādāt.

  Treneris nešaubās, ka arī no zemākām pozīcijām ir labas iespējas cīnīties ne tikai par dalību izslēgšanas spēlēs. Pirmajā gadā Skudras vadībā treneris nepārprotami redz "Dinamo" kā izslēgšanas turnīra komandu ar stabilu sniegumu. Turklāt KHL ieviesto stingru algu griestu dēļ arī pirmajā gadā jau varot sasniegt ko vairāk. 

  Par komandas komplektēšanu Skudra cer pirmo informāciju sniegt jau nedēļas beigās. Komplektācija rit pilnā sparā, vietējie latvieši ir prioritāte, un sarunas notiek arī ar Eiropas un Ziemeļamerikas hokejistiem, strādājot apmēram 20 stundas diennaktī, teica Skudra. Viņš atzinīgi novērtēja vietējo spēlētāju izpratni par kluba mērķiem, neraugoties uz mazākiem līgumiem.

  Pēteris Skudra

  Mutiska vienošanās ar daļu spēlētāju jau ir panākta, un Skudra uzsvēra, ka arī hokejisti vēlas, lai komanda būtu spēcīgāka. Treneris cer, ka "Dinamo" būs daudz stipru līderu, jo komandas vārdam ģērbtuvēs ir lielāks svars nekā trenera teiktajam. 

  Viens no pirmajiem uzdevumiem Skudram ir piesaistīt vismaz vienu stabilu un labu vārtsargu. Treneris komandā vēlas vismaz divus labus vārtsargus un uzvārdus vēl nenosauks, bet piebilda, ka 70% darba vārtsargu pozīcijā ir paveikts. 

  Ar savu līgumu Skudra ir pilnīgi apmierināts un pateicīgs par iespēju strādāt Rīgas "Dinamo", kas viņam bijis svarīgs mērķis. Par saviem palīgiem Skudra vēl neinformēja, bet piebilda, ka ir svarīgi piesaistīt pareizos cilvēkus. Pēc viņa teiktā, "Dinamo" treneru sastāvā apmēram puse uz pusi būs vietējie un ārzemju speciālisti, kuru vārdus Skudra jau drīzumā cer nosaukt. 

  Rīgas "Dinamo" pirmdien sāks treniņus Piņķos, dodot iespēju jauniem hokejistiem, kam nav KHL spēļu pieredzes.

  Skudra cer, ka arī nestandarta situācijā pēc iespējas ātrāk treniņos varēs pievienosies ārzemnieki, lai gan no Covid-19 ziņā "sarkanajām valstīm" iebraucošajiem vispirms būs jāpavada divas nedēļas karantīnā.

  KHL sākotnējais plāns paredz sezonu sākt 2.septembrī, tomēr pandēmijas apstākļos vēl nav zināms komandu skaits un spēļu kalendārs, tādēļ ļoti iespējams, ka pirmās spēles līgā notiks ne agrāk kā septembra beigās. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Hokejs
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti