Rīgas «Dinamo» priekšpēdējā minūtē ielaiž vārtus un zaudē Minskas «Dinamo»

Ielaižot vārtus priekšpēdējā minūtē, Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā viesos ar 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) piekāpās Minskas "Dinamo" vienībai.

Vienīgos vārtus Rīgas komandas labā šajā mačā guva Mārtiņš Dzierkals, kuram tie bija pirmie vārti KHL čempionātā. Tikmēr Minskas "Dinamo" rindās abus vārtus iemeta kanādietis Kvintons Houdens.

Jau otrajā minūtē viens no Rīgas "Dinamo" šīs sezonas līderiem Metjū Majone nopelnīja noraidījumu, tomēr vairākuma laikā Minskas vienība neko ievērības cienīgu neizveidoja. Viesi no Latvijas galvaspilsētas mača ievadā gan neizskatījās tik pārliecinoši kā pretinieki, turklāt pāris reizes bija jāiesaistās arī rīdzinieku vārtsargam Timuram Biļalovam. Iniciatīva piederēja Minskas "Dinamo" hokejistiem, kuri gan sestajā minūtē nopelnīja divu minūšu noraidījumu.

Viena hokejista pārsvaru Rīgas "Dinamo" gan neizmantoja, spēlējot itin pieticīgi, bet pēc tam Minskas klubs ieguva diezgan lielu iniciatīvu, turklāt uz noraidīto soliņa devās arī Emīls Ģēģeris. Perioda otrajā pusē rīdziniekus no vārtu zaudējuma glāba arī vārtu stabs. Esot pretinieku zonā, pašā pirmās trešdaļas izskaņā noraidījumu par klupināšanu pamanījās nopelnīt Kevins Klārks. Mājinieki vairākumā gan nospēlēja ļoti vāji, bet pirmās 20 minūtes tā arī noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Latvijas vienībai otrā trešdaļa sākās ļoti veiksmīgi - jau pašās otrā perioda beigās Minskas "Dinamo" bija nopelnījuši noraidījumu, turklāt vairākumu rīdzinieki arī izmantoja, kad 22.minūtē atzīmējās Dzierkals. Pēc pārtraukuma viesi no Rīgas bija atguvušies un mača otrajā nogrieznī jau demonstrēja citu spēli, pārņemot cīņas iniciatīvu. Baltkrievijas klubam vairs tika bīstami neapdraudēja Biļalova sargātos vārtus, lai gan vārtsargam ik pa laikam nācās iesaistīties spēlē.

Otrās trešdaļas izskaņā Rīgas "Dinamo" atkal bija iespēja spēlēt vairākumā, taču tā laikā neko bīstamu izveidot neizdevās. Nepilnas divas minūtes līdz pārtraukumam noraidījumu jau saņēma Andris Džeriņš, bet līdz atpūtai rezultāts nemainījās, ar minimālu pārsvaru tajā dodoties rīdziniekiem.

Vairākums Minskas "Dinamo" izpildījumā tā arī palika neizmantots, tomēr šai komandai trešā perioda ievadā piederēja teritoriāls pārsvars, kas vainagojās panākumiem, jo 47.minūtē rezultātu izlīdzināja Houdens. Pēc vārtu guvuma mājinieki manāmi aktivizējās un radīja vēl vairākas bīstamas situācijas pie pretinieku vārtiem, kamēr rīdziniekiem nācās cerēt uz pretuzbrukumiem. Noslēdzošās trešdaļas viducī sāncenšu vārtsargu varēja pārspēt Rīgas "Dinamo" leģionārs Matiass Mitinens, tomēr Jūnass Enrots ar raidījumu tika galā.

Mača 55.minūtē noraidījumu nopelnīja Majone, tomēr rīdzinieki ļoti prasmīgi spēlēja aizsardzībā un spēja savus vārtus noturēt neskartus. Lai arī šķita, ka spēle varētu turpināties pagarinājumā, Minskas komandai priekšpēdējā minūtē izdevās izveidot bīstamu uzbrukumu, kas bija rezultatīvs - tikai vienu minūti un 21 sekundi pirms pamatlaika beigām otro reizi šajā mačā izcēlās Houdens.

Pēc vārtu zaudēšanas Rīgas "Dinamo" nekādi neizdevās tikt ārā no savas zonas un nomainīt vārtsargu. Tas beidzot izdevās pēc minūtes pārtraukuma 32 sekundes pirms beigām, bet izglābties viesiem tā arī neizdevās.

Rīdziniekiem šī bija pirmā spēle pēc sešu dienu pārtraukuma. Pagājušajā trešdienā rīdzinieki viesos ar 4:3 pārspēja Bratislavas "Slovan", tādējādi pārtraucot septiņu zaudējumu sēriju.

Pirms šī mača arī Minskas komandai pēdējās astoņās spēlēs bija viena uzvara un septiņi zaudējumi. Baltkrievijas vienība pirms spēles ar Rīgas "Dinamo" bija cietusi trīs neveiksmes pēc kārtas, iepriekšējā duelī ar 0:1 piekāpjoties Maskavas apgabala "Vitjaz" vienībai.

Latvijas komanda ar 34 punktiem 38 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem devīto vietu, no pirmā astoņnieka atpaliekot par pieciem punktiem. Tikmēr Minskas kluba hokejisti ar 24 punktiem 38 mačos ir desmitie starp 12 Rietumu konferences komandām.

Turpinājumā ceturtdien un sestdien Rīgas "Dinamo" gaidāmas cīņas viesos attiecīgi pret Sanktpēterburgas SKA un Helsinku "Jokerit", kurā spēlē bijušais rīdzinieku vārtsargs Jānis Kalniņš.

Rīgas "Dinamo" galvenā trenera Ģirta Ankipāna un viņa palīgu rīcībā šajā izbraukumā ir vārtsargi Timurs Biļalovs, Kristers Gudļevskis; aizsargi Artjoms Aļajevs, Nerijus Ališausks, Uvis Balinskis, Sergejs Gimajevs, Metjū Majone, Roberts Mamčics, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle; uzbrucēji - Oskars Batņa, Daniels Bērziņš, Kevins Klārks, Lauris Dārziņš, Andris Džeriņš, Mārtiņš Dzierkals, Koltons Gilīss, Emīls Ģēģeris, Egils Kalns, Rihards Marenis, Brendons MakMilans, Gints Meija, Matiass Mitinens, Vitālijs Pavlovs, Miķelis Rēdlihs, Līnuss Videls.

Izbraukumā līdzi nedevās aizsargi Marks Entonijs Zaneti un Dmitrijs Šuļeņins, kā arī uzbrucēji Gunārs Skvorcovs, Roberts Lipsbergs un Frenks Razgals.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu, kas rīdziniekiem bija neveiksmīgākā kluba vēsturē, sastāvā notikušas ļoti būtiskas izmaiņas, jo pirmo reizi vienības vēsturē tās sastāvā pašlaik ir 12 leģionāri. Pilnībā nomainījusies vārtsargu līnija, kā arī ierindā palikuši vien trīs aizsargi no iepriekšējās sezonas.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 25 komandas - 12 Rietumu un 13 Austrumu konferencē.

Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm, kas ir jauns līgas rekords, jo līdz šim vairāk par 60 spēlēm sezonā vienai vienībai nav bijis.

Rīdzinieki regulārajā turnīrā pa četrām reizēm tiksies ar Helsinku "Jokerit", Sanktpēterburgas SKA, Maskavas "Dinamo", Maskavas "Spartak" un Čerepovecas "Severstaļ" komandām, kuras tāpat kā Latvijas klubs spēlē Bobrova divīzijā. Četras spēles tiks aizvadītas arī pret principiālo sāncensi Minskas "Dinamo", kā arī Bratislavas "Slovan", bet ar pārējiem klubiem būs jāmērojas spēkiem pa divām reizēm.

Rīgas "Dinamo" aizvadītajā sezonā ceturto gadu pēc kārtas nespēja iekļūt izslēgšanas turnīrā, paliekot pirmspēdējā vietā visā līgā.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi "play-off" spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet tagad četrus gadus "Dinamo" palikusi bez izslēgšanas turnīra.