Rīgas «Dinamo» pret «Kuņluņ Red Star» pārtrauc 14 zaudējumu sēriju

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" pirmdien četru mājas spēļu sērijas noslēgumā Rīgas "Dinamo" pārtrauca 14 zaudējumu sēriju, Gļebam Zirjanovam iemetot divus vārtus savam bijušajam klubam Pekinas "Kuņluņ Red Star". Rīgas "Dinamo" pārspēja Pekinas "Kuņluņ Red Star" ar 5:3.

Divus vārtus rīdziniekiem guva Zirjanovs, pa vieniem - Lauris Dārziņš, Džordans Murejs un Miks Indrašis.

Tikai desmit sekundes rīdziniekiem trešajā minūtē vajadzēja, lai otrajā mačā pēc kārtas realizētu vairākumu. Miks Indrašis labi pacīnījās pie borta, Mārtiņš Dzierkals atspēlēja aizsargam Džordanam Murejam, kura metienu gaisā palaboja Dārziņš, ripai iespurdzot vārtos - 1:0.

Tomēr jau devītās minūtes vidū "Dinamo" nokļuva iedzinējos. Vārtsargs Zeins Makintairs debiju "Dinamo" rindās noteikti atcerēsies ar divām ielaistām ripām no vārtu priekšas.

Ar aizokeāna spēlētājiem pārbagātajā Pekinas komandā viesi divreiz meta ripu aiz rīdzinieku vārtiem ar tādu aprēķinu, lai tā pēc atsitiena pret gala bortu nonāktu vārtu priekšā, un tad cīnījās par to. Sestajā minūtē ripa atsitās pret vārtu aizmuguri, taču tūlīt ar piespēli tika nogādāta vārtu priekšā, kur precīzs bija Dafs Fū.

Devītās minūtes vidū Makintairs mēģināja ar ķērājcimdu fiksēt pret bortu atsitušos ripu, kura pēc tam skāra vārtus no sāniem un kūleņoja gaisā, taču tas neizdevās ripai izlecot vārtu priekšā uz nūjas Ivanam Nikolišinam - 1:2.

Vēl pēc 35 sekundēm Maktintairu nomainīja Staņislavs Gaļimovs, kurš atlikušajā laikā aizvadīja fantastisku spēli un atvairīja visus metienus, atskaitot vienu.

Otrajā periodā viesi izprovocēja kautiņu, Viktoram Baldajevam pēc tiesneša svilpes nogāžot Kristapu Zīli. Aizstāvēt komandasbiedru metās Džeisijs Lipons, kurš cīņā uzvarēja, taču tās beigās Baldajevam izdevās nogāzt kanādieti uz ledus. Katram no viņiem tika piešķirts pa piecām minūtēm, bet Baldajevs par nekārtību uzsākšanu un grūšanu ar nūju tika pie vēl divām minūtēm, dodot mājiniekiem otro vairākumu spēlē.

Vairākums tika izmantots arī šoreiz, kaut gan otrajā reizē tam bija nepieciešamas 27 sekundes. Vēlreiz pa vārtiem pēc Dzierkala un Indraša piespēlēm meta Murejs, ripa pa ceļam pamainīja lidojuma virzienu un ielidoja vārtos - 2:2.

36.minūtē vairākumu realizēja arī Pekinas klubs, ripai pēc Gaļimova atvairītā metiena ripai vārtu priekšā atlecot tieši uz Keisija Velmena nūjas - 2:3.

Tomēr jau līdz perioda beigām vadību atguva "Dinamo" hokejisti. 39.minūtes beigās pēc Dārziņa un Roberta Mamčiča piespēlēm savus pirmos vārtus sezonā guva Indrašis, izmantojot Alekseja Toropčenko bezbēdību un bezatbildību savu vārtu priekšā un iesitot ripu vārtos. Savukārt minūti un četras sekundes vēlāk Zirjanovs pēc Rīsa Skārleta un Kristapa Zīles piespēlēm izcēlās ar sologājienu pa labo malu, pārspējot viesu vārtsargu Dmitriju Šikinu ceturto reizi - 4:3.

Arī piektos vārtus Zirjanovs pēc Indraša un Tonija Sunda piespēlēm pret savu bijušo klubu guva līdzīgā stilā pēc slidojuma pa labo malu. Viņš bija pirmais pie vārtsarga atvairītās ripas - 5:3.

Mājiniekiem par rezultatīvāko hokejistu ar trim rezultativitātes punktiem (1+2) kļuva Indrašis, bet viesiem pa divām rezultatīvām piespēlēm Sema Lofkvista un Sergeja Monahova kontā.

Abas vienības atrodas konferenču pēdējās vietās. "Dinamo" ar desmit punktiem 23 mačos ir 11.vietā Rietumu zonā, bet "Kuņluņ Red Star" ar 12 punktiem 25 dueļos ir 12.pozīcijā Austrumos.

Rīgas komanda pirms pirmdienas mača bija piedzīvojusi 14 zaudējumus pēc kārtas. Divi zaudējumi šajā sērijā ciesti, nekāpjot uz ledus, par divām oktobra spēlēm saņemot tehniskos zaudējumus.

Mājas spēļu sērijas pirmajās divās spēlēs Rīgas vienība ar vienādu rezultātu 1:3 zaudēja Ņižņekamskas "Ņeftehimik" un "Soči" komandām, bet sestdien vien pagarinājumā ar 2:3 tika atzīts Jekaterinburgas "Avtomobilist" pārākums. "Dinamo" galvenais treneris Pēteris Skudra atzina, ka komandas spēle viņu apmierina, taču rezultāti pagaidām ir negatīvi.

Tikmēr "Kuņluņ Red Star" uz Rīgu brauca ar piecu zaudējumu sēriju.

Zīmīgi, ka trešdien "Dinamo" komandai pievienojās divi šosezon Pekinas "Kuņluņ Red Star" spēlējuši uzbrucēji - Gļebs Zirjanovs un Latvijas hokejists Gunārs Skvorcovs, kurš "Dinamo" iepriekš jau aizvadījis septiņas sezonas. Kluba rīcībā ir arī Rihards Bukarts.