Rīgas «Dinamo» pirmajā Cerību kausa spēlē pārliecinoši uzvar Ņižņijnovgorodas «Torpedo»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" pirmajā Cerību kausa izcīņas turnīra kvalifikācijas kārtas spēlē savā laukumā ceturtdien ar rezultātu 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) uzvarēja Ņižņijnovgorodas "Torpedo" vienību.

Vārtus "Dinamo" komandas labā guva Roberts Bukarts, Vitālijs Pavlovs, Kristaps Sotnieks un Oskars Cibuļskis. Tikmēr "Topedo" vienībā izcēlās Vladimirs Gorbunovs. Nākamais abu vienību savstarpējais mačs tiks aizvadīts jau sestdien Ņižņijnovgorodā.

"Dinamo" komandas galvenā trenera amata pienākumu izpildītājs Artis Ābols šim mačam bija pieteicis sešus aizsargus un 12 uzbrucējus, bet vārtu drošība tika uzticēta zviedram Mīkaelam Telkvistam.

Maču abas vienības uzsāka aktīvi, gan nespējot radīt bīstamus vārtu gūšanas momentus. Spēles sestajā minūtē savā aizsardzības zonā nesapratās mājinieku spēlētāji, bet to lieliski izmantoja "Torpedo" spēlētājs Gorbunovs, pārspējot Telkvistu.

Pirmā nopietnā vārtu gūšanas iespēja rīdziniekiem radās tikai pirmā spēles nogriežņa otrajā daļā, kad neprecīzi no vērtu priekšas meta Miks Indrašis. Tomēr neilgi pirms trešdaļas beigu sirēnas izlīdzinājumu panāca Bukarts, kurš bija veiklākais viesu vārtu priekšā. Jāizceļ, ka Bukarts ar precīzu metienu izcēlās jau trešo spēli pēc kārtas. Līdz ar to, pirmajā pārtraukumā vienības devās pie neizšķirta rezultāta 1:1.

Spēles otro trešdaļu neveiksmīgi uzsāka viesi no Ņižņijnovgorodas, saņemot divu minūšu sodu par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Viena laukuma spēlētāja pārsvaru "Dinamo" spēlētājiem izmantot neizdevās, taču trešdaļas septītajā minūtē noraidījumu par klupināšanu saņēma Latvijas tāllēcējas un Eiropas čempiones Inetas Radevičas dzīvesbiedrs Pjotrs Ščastļivijs.

Vairākumā mājinieki darbojās aktīvi, taču vārtus gūst nespēja. Jāizceļ, ka kādā no vairākuma izspēles epizodēm ļoti precīzu un efektīgu spēka paņēmienu pielietoja "Dinamo" kapteinis Mārtiņš Karsums, pēc kura pretinieku vienības spēlētājs guva nelielu savainojumu. Tas gan neizrādījās nopietns, un viesu vienības hokejists spēja ledu atstāt paša spēkiem un drīzumā atgriezās laukumā.

Trešdaļas 15.minūtē savus pirmos vārtus KHL guva Pavlovs, kurš aiz pretinieku zilās līnijas panāca brīvi slīdošu ripu, pārspējot Kovaļu. Mazāk kā pēc divām minūtēm divu 2+10 minūšu sodu saņēma viesu vienības spēlētājs Aleksandrs Jevsejenkovs, bet viena vīra pārsvaru ar precīzu metienu izmantoja Sotnieks.

Mača otrā nogriežņa beigās aktīvāk darbojās rīdzinieki, taču rezultāts vairs nemainījās un otrajā pārtraukumā "Dinamo" komanda devās ar divu precīzu metienu pārsvaru.

Spēles pēdējā trešdaļā divus noraidījumus pēc kārtas nopelnīja "Dinamo" komandas spēlētāji, bet pretinieku hokejisti tos materializēt neprata. Turpinājumā divas reize noteikumu pārkāpa "Torpedo", bet rīdzinieki vienu no vairākumiem prata izmantot. Mača 56.minūtē ar ļoti spēcīgu un prezīcu metienu 4:1 panāca Cibuļskis, uzstādot mača gala rezultātu.

Šī "Dinamo" vienībai bija pirmā uzvara Cerību kausa izcīņā., kā arī jau trešais panākums pēc kārtas.

Cerību kausa kvalifikācijas kārtā uzvarētājs netiek noteikts divu spēļu summā, bet uzvarēs komanda, kurai būs labāka bilance - divas uzvaras vai viena uzvara un viens neizšķirts. Ja katrā no spēlēm uzvarēs sava komanda, pēc otrā mača risināsies desmit minūšu pagarinājums līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem.

Kā zināms, Rīgas klubs KHL regulārā čempionāta noslēgumā ierindojās pēdējā, 14.vietā Rietumu konferencē, kas nozīmēja tālāku sezonas turpinājumu vien janvārī izveidotajā Cerību kausa izcīņā.

Ņemot vērā, ka Rietumu konferencē ir par divām komandām vairāk nekā Austrumos, četrām vienībām, kuru vidū ir arī Rīgas "Dinamo", Cerību kauss jāsāk ar kvalifikācijas kārtu.

Nākamajā kārtā pāra spēcīgākajai vienībai būs jātiekas ar Latvijas izlases aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Ukrainas klubu Doņeckas "Donbass".

"Dinamo" hokejisti regulāro čempionātu noslēdza uz patīkamas nots, jo otro reizi sezonā izdevās izcīnīt divas uzvaras pēc kārtas. Vispirms rīdzinieki ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Jāņa Sprukta pārstāvēto Maskavas CSKA komandu, bet regulārās čempionāta pēdējā mačā ar 3:1 pārspēja KHL debitantus Bratislavas "Slovan" no Slovākijas.

Iepriekšējo savstarpējo spēli KHL regulārajā sezonā "Dinamo" un "Torpedo" vienības aizvadīja šī gada 18.janvārī Rīgā, kad mājinieki atzina Ņižņijnovgorodas komandas pārākumu ar rezultātu 3:4.

Jau ziņots, ka Cerību kausa turnīra kvalifikācijas spēles risināsies 21. un 23.februārī, bet ceturtā finālspēle plānota 20.martā. Komandu sērijas (izņemot kvalifikācijas kārtu) risināsies līdz trim uzvarām, bet katrā sērijā būs maksimāli iespējamas vien četras spēles. Ja pēc četrām spēlēm būs neizšķirts, sērijas uzvarētāju noteiks pagarinājumā.

KHL apsolījusi komandām naudas balvas, tiks apmaksāti transporta izdevumi, kā arī tiesāšanas izdevumi. Tāpat sacensību uzvarētāji tiks pie papildu izvēles tiesībām līgas jauno spēlētāju draftā.