Rīgas «Dinamo» pēc zaudējuma Minskā dilst izredzes pamest pēdējo vietu līgā

Rīgas "Dinamo" sezonā priekšpēdējā spēlē otrdien izbraukumā Baltkrievijā ar 3:5 piekāpās Minskas "Dinamo" vienībai, un Latvijas kluba izredzes pamest pēdējo vietu Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) būs atkarīga no regulārās sezonas pēdējo maču rezultātiem, liecina KHL informācija.

Vārtus rīdziniekiem pirmajās trīs minūtēs guva Miks Indrašis un Uvis Balinskis, savukārt Brendons Makmilans pāris minūtes pirms spēles beigām vēl samazināja rezultāta starpību.

Abām komandām cerības uz dalību izslēgšanas spēlēs zuda jau pirms laba laika, un atslābums spēles sākumā laukumā bija jūtams. Jau pirmajā minūtē, izmantojot kļūdas vārtu priekšā, pa vieniem vārtiem iemeta gan viesi, gan mājinieki. Rīdziniekiem sezonas simtos vārtus guva Indrašis, savukārt laukuma saimnieku sastāvā revanšējās Andrejs Stepanovs. Arī neizšķirts 1:1 noturējās neilgi, un Balinskis ar brīvu metienu no zonas vidus atjaunoja viesiem vienu vārtu pārsvaru. Latvijas komanda vairāk uzbruka, bet vadībā līdz pārtraukumam nenoturējās, jo pāris minūtes pirms perioda beigām vairākumu realizēja Džastins Fonteins.

Pēc pārtraukuma stāvokļa noteicēji jau bija vairāk nekā 12 000 skatītāju atbalstītie minskieši. Šarls Lingle ar metienu no tuvas distances izvirzīja mājiniekus vadībā, savukārt Marks Andrē Granjani nepilnu minūti vēlāk apmānīja aizsargus un Manta Armaļa vārtos raidīja ceturto ripu. Armali aizstāja Jānis Kalniņš, kurš pirmo reizi kapitulēja trešā perioda sākumā, kad no gaisa pa ripu trāpīja Sergejs Drozds.

Rīgas "Dinamo" divreiz spēlēja vairākumā, Kalniņu aizstājot ar sesto laukuma spēlētāju, un otrais mēģinājums bija veiksmīgs, tomēr laika bija par maz, lai pacīnītos par neizšķirtu.

Sezonu Rīgas "Dinamo" noslēgs ceturtdien mājās pret Helsinku "Jokerit". Pēdējo vietu līgas turnīra tabulā rīdzinieki pametīs, ja pieveiks "Jokerit", bet Hantimansijskas "Jugra" nespēs uzvarēt Jekaterinburgas "Avotomobilist" hokejistus.