Rīgas «Dinamo» papildlaika pēdējās sekundēs pārspēj Pekinas «Kuņluņ Red Star»

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" pirmdien sezonas piektā izbraukuma pēdējā spēlē Mitiščos ar rezultātu 5:4 pagarinājumā pārspēja Pekinas "Kuņluņ Red Star".

Uzvaru 11 sekundes pirms pagarinājuma beigām izrāva Deniss Paršins. Pamatlaikā rīdziniekiem divus vārtus guva Miks Indrašis, bet pa reizei izcēlās Ondržejs Vitāseks un Pāvels Černovs.

Savu pirmo maču šajā sezonā aizvadīja Rihards Bukarts, kurš "Dinamo" nebija spēlējis kopš 2018.gada janvāra.

Mača ievadā spēle ritēja raiti bez pārtraukumiem, bet pirmie vārtus guva viesi, devītajā minūtē pēc paša izveidota uzbrukuma izceļoties Vitāsekam, kuram asistēja Indrašis. Astoņas minūtes vēlāk "mājinieki" ātrā uzbrukumā sarāva rīdzinieku aizsardzību un Džeiks Čelioss panāca 1:1.

Divas minūtes pirms pirmā perioda beigām rīdzinieki pēc pretinieku kļūdas aizsardzības zonā atgriezās vadībā. Veiksmīgo Zeka Mičela un Džordana Mareja saspēli ar nekļūdīgu metienu noslēdza Indrašis - 3:1.

Otrajā spēles nogrieznī vairāk uzbrukuma un meta pa vārtiem pretinieki, taču "Dinamo" veiksmīgi aizsargājās, turklāt palielināja savu pārsvaru. Perioda devītajā minūtē pēc Paršina piespēles no aizvārtes, netraucēts no asa leņķa precīzi meta Černovs.

Tiesa, jau trešā perioda otrajā minūtē Hanters Šinkeraks bija pirmais pie Staņislava Gaļimova atsistās ripas un realizēja vairākumu, samazinot rīdzinieku pārsvaru. Piecas minūtes vēlāk Šinkeraks ar spēcīgu plaukstas metienu izlīdzināja rezultātu.

Perioda otrajā pusē abas komandas apmainījās diviem vārtiem vairākumā. Nepilnas piecarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Indrašis atguva rīdziniekiem vadību, šajā vārtu guvumā palīdzot arī Mičelam, kurš aizsedza pretinieku vārtsarga skatu. Nepagāja ne pusminūte, kad Tailers Vons panāca 4:4.

Pamatlaikā uzvarētāji netika noskaidroti, tāpēc cīņa turpinājās pagarinājumā, kuru "Dinamo" uzsāka vairākumā, taču nerealizēja. Komandas jau bija tuvu tam, lai cīņa turpinātos pēcspēles metienu sērijā, tomēr 11 sekundes pirms papildlaika beigām Paršins ar metienu no vārtu priekšās izrāva uzvaru - 5:4.

Rīdzinieki šī izbraukuma pirmajās divās spēlēs cietuši zaudējumus - 1:6 pret Maskavas "Dinamo" un 1:3 Jaroslavļas "Lokomotiv". Pirms tam "Dinamo" mājās ar 5:3 uzvarēja Pekinas "Kuņluņ Red Star" un pārtrauca 14 zaudēto spēļu sēriju.

Pekinas komandai oktobrī bija veiksmīga sērija ar četrām uzvarām piecās spēlēs, bet tagad piedzīvoti astoņi zaudējumi pēc kārtas, iepriekšējais no tiem sestdien - 2:5 pret Kazaņas "Ak Bars".

"Dinamo" ar 12 punktiem 26 mačos ir pēdējā starp 11 Rietumu konferences komandām, bet "Kuņluņ Red Star" ar 13 punktiem 27 dueļos noslēdz Austrumu konferences tabulu, kurā ir 12 vienības.