Rīgas «Dinamo» nenotur divu vārtu pārsvaru, Maskavā pagarinājumā zaudē CSKA

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" otrdien Maskavā izcīnīja punktu turnīra tabulā, pagarinājumā zaudējot CSKA. "Dinamo" izbraukumā piekāpās CSKA ar 3:4.

Vārtus rīdzinieku labā guva Mārtiņš Dzierkals, Andris Džeriņš un Džeisijs Lipons.

Pirmajā periodā vārti netika gūti, kaut arī teritoriālais pārsvars bija mājiniekiem. Perioda beigās divu minūšu sodu par turēšanu ar nūju saņēma bijušais "dinamietis" Mets Robinsons, un jau otrā perioda sākumā četras sekundes līdz noraidījuma beigām pēc Tonija Sunda un Rīsa Skārleta piespēlēm vārtus no šaura leņķa ar precīzu metienu vārtu tuvajā stūrī pabeidza Dzierkals.

Pēc nepilnām divām ar pusi minūtēm mājinieki vairākumā rezultātu izlīdzināja, ar precīzu metienu no kreisā iemetiena apļa izceļoties Konstantīnam Okulovam. Noraidīts tobrīd bija Jevgeņijs Gračovs.

Tomēr tikai pēc 18 sekundēm vadībā atkal bija viesi. Pēc Lipona un Mika Indraša piespēlēm "golu" no pāris metru attāluma iemeta Džeriņš, "cauršaujot" CSKA vārtsargu Larsu Juhansonu.

Tūlīt pēc tam ripa pabija "Dinamo" vārtos, taču pēc rīdzinieku galvenā trenera Pētera Skudras pieprasījuma tika skatīts video atkārtojums, kas apliecināja, ka mājinieki traucējuši Vorim, vārtu guvumu neieskaitot.

Indrašim iesaistoties ripas atņemšanā 35.minūtē, ripu pārtvēra Andris Džeriņš, piespēlējot nedaudz vairāk centrā esošajam Liponam, kurš ripu raidīja vārtu labajā augšējā stūrī - 3:1.

36.minūtē ripa Vora sargātajos vērtos nonāca, taču vārti tobrīd jau bija izgrūsti, un vārtu guvums netika ieskaitīts.

45.minūtē vairākumā Okulovs trāpīja pa vārtu pārliktni.

CSKA 81 sekundes laikā izlīdzināja rezultātu ar diviem metieniem no zonas vidus tālajā stūrī virs ķērājcimda. Vispirms 54.minūtē ātrajā uzbrukumā izcēlās Maksims Mamims, bet pēc tam ar līdzīgu metienu atzīmējās Ņikita Sošņikovs.

Uzvaras vārtus, apspēlējot rīdzinieku aizsargu Robertu Mamčiču, papildlaika 110.sekundē guva Brendans Līpsiks

Rīgas klubs ar 24 punktiem 51 spēlē ieņem pēdējo vietu līgā, kamēr CSKA ar 79 punktiem 52 mačos ierindojas pirmajā pozīcijā Rietumos un otrajā - visā līgā.

No iepriekšējās piecu spēļu izbraukuma sērijas "Dinamo" mājās pārveda vien divus punktus par uzvaru pār Kazaņas "Ak Bars" papildlaikā ar 5:4. Pēc tam mājās tika piedzīvoti divi minimāli zaudējumi pret Boba Hārtlija vadīto Omskas "Avangard" (1:2) un Čerepovecas "Severstaļ" (2:3).

Rīdzinieki  uz Maskavu devās ar  četru zaudētu maču sēriju.