Rīgas «Dinamo» neiztur favorītu spiedienu spēlē pret Znaroka vadīto SKA

Rīgas "Dinamo" sestdien mājās ar 1:6 piekāpās treneru Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītajai Sanktpēterburgas SKA, kam izdevās pārtraukt četru zaudējumu sēriju un panākt līderus Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), liecina KHL informācija. Spēle pret spēcīgajiem pretiniekiem gan ļāva mājiniekiem nodrošināt sezonas apmeklētības rekordu "Arēnā Rīga", tomēr laukumā krasi izpaudās SKA pārākums.

Prestiža vārtus "Dinamo" piecarpus minūtes pirms spēles beigām guva Nikolajs Jeļisejevs, kad SKA jau bija drošā 5:0 vadībā.

Rīdzinieki bezvārtu neizšķirtu noturēja līdz otrajai trešdaļai, kurā ielaida četrus pirmos vārtus, lai gan bez maksimālās piepūles spēlējušie SKA hokejisti jau iepriekš sajutās situācijas noteicēji un paļāvās uz savas meistarības akadēmisku pārākumu.

Pirmajā trešdaļā "Dinamo" rēķinā bija tikai divi metieni pa Igora Šestjorkina vārtiem, taču laukuma pretējā pusē nepārspēts palika arī Jakubs Sedlāčeks, atvairot 11 metienus.

Šestjorkins lielākoties garlaikojās 9034 skatītāju vērotās spēles otrajā periodā, bet uzbrukumā SKA apliecināja prasmes izmantot iespējas. "Dinamo" centieni skaitliskajā mazākumā pretinieku laukuma pusē maksāja pirmo vārtu zaudējumu, kad Vjačeslavs Voinovs rezultatīvi noslēdza ātru SKA uzbrukumu. Trešdaļas vidū rezultāts kļuva 0:2 - Jevgēņijs Ketovs vārtu priekšā netraucēti meta no apmales atlēkušo ripu. Līdz perioda beigām Maksims Čudinovs pats sev eleganti izkārtoja iespēju, bet Vadims Šipačovs ar veiksmīga rikošeta palīdzību saņēma ripu un trāpīja no tuvas distances.

"Dinamo" neatlaidās un meklēja savas iespējas trešajā periodā, tomēr SKA pārākums gan individuālajā meistarībā, gan spēles organizācijā mājiniekiem izredzes neatstāja. Pirmais metiens pa Šestjorkina vārtiem sekoja tikai trešdaļas vidū, savukārt Ketovs izmantoja iespēju netraucēti mest no vārtu priekšas un panāca jau 5:0. Jeļisejevam vēl izdevās ar spēcīgu metienu no zonas vidus rezultāta starpību samazināt, tomēr pēdējo vārdu vārtu guvēju sarakstā ierakstīja Viktors Tihonovs.

Nākamnedēļ rīdzinieki aizvadīs trīs spēles izbraukumā, jau pirmdien tiekoties ar Jaroslavļas "Lokomotiv", bet turpinājumā dosies uz Tālajiem Austrumiem, kur ceturtdien spēlēs pret Vladivostokas "Admiral" un sestdien pret Habarovskas "Amur".

Gadu rīdzinieki sāka ar uzvaru pār Čerepovecas "Severstaļ" (5:2), bet mājas spēļu sērijas turpinājumā piekāpās līgas līderiem Maskavas CSKA (0:2). "Dinamo" vēl atlicis aizvadīt 13 spēles, pirms kurām komanda ar 42 punktiem joprojām ir pārliecinoši pēdējā -14.- vietā Rietumu konferencē, no priekšpēdējās pozīcijas atpaliekot 14 punktus.