Rīgas «Dinamo» neizglābjas mača galotnē pret «Vitjaz»

Rīgas "Dinamo" glābšanās centieni pēdējās trešdaļas izskaņā nebija sekmīgi un Latvijas klubs trešdien ar 1:2 zaudēja Maskavas apgabala "Vitjaz" vienībai Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē, liecina rīkotāju informācija.

Latvijas komandā vienīgos vārtus savā dzimšanas dienā guva aizsargs Metjū Maijone. Laukuma saimnieki pa vieniem vārtiem ielaida abu pirmo trešdaļu sākumā, trešajā periodā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet no zaudējuma neizglābās.

"Dinamo" aktīvā ofensīva pirmajās minūtēs rezultātu neietekmēja, turpretim Mareks Hriviks jau pirmajā "Vitjaz" pretuzbrukumā ar precīzu plaukstas metienu virs kājsarga pārspēja mājinieku vārtsargu Timuru Biļalovu. Arī pirmās trešdaļas turpinājumā mājinieki vairāk uzbruka un pēdējās minūtēs pirms pārtraukuma, spēlējot vairākumā, bija tuvu vārtu gūšanai. Savukārt "Vitjaz" izdevās vēl vairāki bīstami pretuzbrukumi, kam gan pietrūka precīza noslēguma.

Tikai 15 sekundes pēc otrā perioda sākuma Aleksandrs Sjomins vārtu priekšā pielaboja Jevgēņija Katičeva metienu un viesu pārsvars sasniedza 2:0. Rīdziniekiem vairākkārt izdevās iespiest pretiniekus aizsardzības zonā, tomēr uzbrukuma noslēgumā pietrūka precizitātes, turklāt nevainojami "Vitjaz" vārtos darbojās Joni Ortio.

Visbeidzot trešā perioda vidū arī Ortio nebija glābējs pēc Maijones tāla un precīza metiena. Pāris minūtes pirms spēles beigām "Dinamo" ieguva iespēju spēlēt vairākumā un radīja vairākas vārtu gūšanas iespējas, kas palika neizmantotas, un nepalīdzēja arī vārtsarga aizstāšana ar sesto laukuma spēlētāju.

Mājas spēļu sērijas turpinājumā rīdzinieki piektdien tiksies ar Latvijas valstsvienības galvenā trenera Boba Hārtlija vadīto Omskas apgabala "Avangard", bet 26. un 28.novembrī Cīrihē pretinieki būs attiecīgi Sanktpēterburgas SKA un Maskavas CSKA. Ar 28 spēlēs gūtām 13 uzvarām "Dinamo" ieņem 7.vietu Rietumu konferencē.