Rīgas «Dinamo» mājas spēlē pārspēj «Torpedo» hokejistus

Rīgas "Dinamo" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē otrdien savā laukumā pieveica Ņižņijnovgorodas "Torpedo" vienību, kuras treneru korpusā strādā Sandis Ozoliņš. "Dinamo" uzvarēja "Torpedo" ar 2:1.

Vārtus rīdziniekiem guva Emīls Puarjē un Jere Karjalainens, bet viesiem izcēlās Ivans Čehovičs.

Astotajā minūtē mazākumā viens pret viesu vārtsargu izskrēja Emīls Puarjē, taču ripu starp kājsargiem Aleksejam Muriginam izsist neizdevās.

16.minūtē par Rūdolfa Červenija grūšanu apmalē uz 5+20 minūtēm tika noraidīts Georgijs Mišarins, taču līdz brīdim, kad viesu zonā noteikumus pārkāpa mājinieku uzbrucējs Hanters Šinkaruks, nevienu bīstamu momentu mājinieki pie viesu vārtiem neizveidoja.

Otrā perioda piektajā minūtē fantastiskā stilā ripu noķēra Juhans Matsons, kurš spēja pārvietoties uz vārtu otru stūri pēc "Torpedo" hokejista piespēles šķērsām zonai.

Vadībā "Dinamo" izvirzījās pēc viesu vārtsarga kļūdas, kurš mēģināja kontrolēt ripu aiz vārtiem, taču netrāpīja tai ar nūju. Šinkaruks tika pie ripas aiz vārtiem, un pēc viņa piespēles Puarjē atlika no vārtu priekšas trāpīt to vārtos - 1:0.

2:0 tapa, kad savā pirmajā KHL spēlē "Dinamo" kreklā no kreisā iemetiena apļa tālajā stūrī trāpīja somu uzbrucējs Karjalainens - 2:0. Rezultatīva piespēle tika Brendonam Gormlijam.

36.minūtē pa viesu vārtu stabu pēc vairākiem rikošetiem trāpīja Lukāšs Radils.

53.minūtē viesi beidzot pārspēja teicami spēlējušo Matsonu. Ar metienu no zonas vidus vārtu kreisajā augšējā stūrī izcēlās Čehovičs. Matsons bija nosegts un pārāk vēlu ieraudzīja ripu - 2:1.

Pusotru minūti vēlāk rīdzinieku vārti tika iekaroti vēlreiz, taču tiesneši uz ledus vārtu priekšā nokritušajam "Torpedo" spēlētājam fiksēja piespēli ar roku. 41 sekundi pirms pamatlaika beigām noraidījumu nopelnīja Červenijs, un viesi, nomainījuši vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju vētraini šturmēja mājinieku vārtus, taču uzvaru "Dinamo" izdevās nosargāt.

"Dinamo" ar četriem punktiem sešās spēlēs joprojām ir pēdējā starp 12 Rietumu konferences komandām, bet "Torpedo" ar sešiem punktiem tikpat cīņās atrodas septītajā vietā. Ņižņijnovgorodas klubs atgriezies Rietumu konferencē, tādējādi šosezon abas vienības savā starpā spēkosies četras reizes.

"Dinamo" sezonu sāka ar trīs izbraukuma spēlēm, un vienā no tām tika izcīnīta uzvara. Savukārt mājas sērijas pirmajā mačā ar 1:6 tika piedzīvota sagrāve pret Čeļabinskas "Traktor", bet otrajā ar 0:4 atzīts Jaroslavļas "Lokomotiv" pārākums.

Mājas spēļu noslēgumā Rīgas klubs tiksies ar Nursultanas "Baris" komandu, bet pēc tam būs izbraukums uz Maskavu un Čerepovecu.

"Dinamo" traumēto spēlētāju sarakstā ir tikai viens hokejists - latviešu aizsargs Kristaps Zīle.

"Dinamo" galvenais treneris šosezon ir krievu speciālists Sergejs Zubovs, bet viņam asistē Valērijs Kuļibaba, Oļegs Orehovskis un Edgars Lūsiņš. Ģenerālmenedžera pienākumus pilda Edgars Buncis.

Rīdzinieki Gagarina kausā nav spēlējuši septiņas sezonas pēc kārtas, aizvadītajā sezonā paliekot pēdējā vietā līgā.