Rīgas «Dinamo» mājās izcīna punktu pret Rietumu divīzijas līderiem SKA

Rīgas "Dinamo" trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sešu mājas spēļu sēriju sāka ar zaudējumu pēcspēles metienos pret Sanktpēterburgas SKA. "Dinamo" mājās piekāpās SKA ar 4:5.

12.minūtē rezultātu mājinieku labā ar metienu vārtu labajā augšējā stūrī atklāja Lukāšs Radils no Brendona Gormlija piespēles. Vēl vieni vārti netika ieskaitīti pēc Hantera Šinkaruka spēles ar pārāk augstu paceltu nūju.

Viesi atbildēja ar četriem gūtiem vārtiem. 14.minūtē ripu no neērtās puses Juhana Matsona vārtos iemeta Valentins Zikovs, 24.minūtē - Ivans Morozovs, izmantojot rīdzinieku kļūdu pie viesu zilās līnijas, 30.minūtē - Kirils Marčenko, izkombinējot līdz tukšiem vārtiem, bet 15 sekundes pirms otrā pārtraukuma vairākumā izcēlās Jonass Kempainens.

Pagāja tikai 11 sekundes, kad Gints Meija pēc Kārļa Čukstes un Eres Karjalainena piespēlēm ar metienu no zilās līnijas laukuma kreisajā pusē panāca 2:4. Viesu vārtsargs Jaroslavs Askarovs bija nosegts un neredzēja pa gaisu lidojošo ripu.

Trešās trešdaļas sākumā ripa pēc Šinkaruka metiena vēlreiz bija uz vārtu līnijas, taču vēl viens video atkārtojums lēma, ka ripa vārtu līniju nav šķērsojusi. 43.minūtē rīdzinieki izcēlās vairākumā, vēl vienu "taurenīti" Askarova vārtos pēc Radila un Laura Dārziņa piespēlēm vārtos no labās puses iemeta Oskars Cibuļskis - 3:4.

Pēc šī "gola" SKA veica vārtsarga maiņu, Askarova vietā laukumā sūtot Aleksandru Samonovu, taču arī viņam neizdevās noturēt "sausā" savus vārtus. Vairākumā 51.minūtē vispirms vārtos no labas pozīcijas netrāpīja Rīss Skārlets, taču mirkli vēlāk pēc Emīla Puarjē un Šinkaruka piespēlēm tieši viņš no vārtu priekšas ieraidīja ripu vārtos - 4:4.

Vārti netika gūti ne līdz pamatlaika beigām, ne pagarinājumā, kaut gan bīstamu momentu un metienu pa vārtu konstrukciju netrūka nevienā no abiem laukuma galiem.

Pēcspēles metienus ar diviem precīziem metieniem sāka rīdzinieki, izceļoties Karjalainenam un Červenijam. Tomēr viesi atbildēja ar trim "goliem" Ņikitas Guseva, Marčenko un Andreja Kuzmenko izpildījumā.

Rīgas "Dinamo" Rietumu grupas kopvērtējumā ar izcīnītu 21 punktu 23 spēlēs ieņem desmito vietu. Savukārt Sanktpēterburgas SKA ar 35 izcīnītiem punktiem 23 spēlēs ieņem pirmo vietu grupā.

Pēdējā trīs spēlēs rīdzinieki bija piedzīvojuši zaudējumus, bet pēdējā aizvadītajā mačā Helsinkos "Dinamo" piekāpās ar graujošu rezultātu 0:8. Pēdējās divās spēlēs, kurās komandu vairs nevada Sergejs Zubovs, "Dinamo" hokejisti bija bez gūtiem vārtiem. Pirms trīs neveiksmju sērijas Rīgas vienība spēja uzvarēt trīs spēlēs pēc kārtas.

Sanktpēterburgas vienība pēdējās trīs spēlēs bija izcīnījusi panākumus, bet pirms tam piedzīvojusi divus zaudējumus.

Pēc šīs spēles Rīgas komanda aizvadīs vēl piecas mājas spēles, no kurām nākamajā mačā 31.oktobrī uzņems Maskavas "Dinamo".