Rīgas «Dinamo» izlaiž uzvaru pamatlaikā, «bullīšos» pieveic Minskas «Dinamo» vienību

Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mājas spēļu sērijas noslēguma mačā izlaida uzvaru pamatlaikā, tomēr tik un tā ar rezultātu 3:2 pēcspēles metienu sērijā pieveica Baltkrievijas vienību Minskas "Dinamo".

Uzvara rīdziniekiem ļāvusi pietuvoties izslēgšanas turnīra zonai vairs tikai līdz vienam punktam.

Pamatlaikā Rīgas "Dinamo" labā vārtus guva Brendons Makmilans un Lauris Dārziņš, kamēr Minskas "Dinamo" labā izcēlās Deivids Būts un Aleksejs Tereščenko. Savukārt "bullīšos" panākumu rīdziniekiem atnesa Metjū Majone.

Spēle Latvijas komandai sākās neveiksmīgi, jo jau otrajā minūtē Būts bija pirmais pie atlēkušās ripas un pārspēja Kristeru Gudļevski, tādējādi atklājot cīņas rezultātu. Arī turpmākajās minūtēs iniciatīva piederēja Minskas "Dinamo" hokejistiem, bet gana droši vārtos spēlēja Gudļevskis. Perioda viducī spēles gaita gan bija izlīdzinājusies, lai gan Rīgas "Dinamo" komandai joprojām izdevās reti apdraudēt viesu vārtus.

Pirmās trešdaļas izskaņā rīdzinieki gan kļuva aktīvāki, kas Baltkrievijas klubam lika nopelnīt noraidījumu, tomēr vairākuma laikā mājinieki nospēlēja neveiksmīgi, vien beigās radot nelielu spiedienu uz pretinieku vārtiem. Pēc pirmajām 20 minūtēm Rīgas "Dinamo" atradās iedzinējos ar 0:1, lai gan pēdējā minūtē Minskas komanda izveidoja karuseli ap mājinieku vārtiem, trāpot arī pa vārtu stabu.

Otro periodu Latvijas komanda uzsāka ar varenu ofensīvu un pirmajās piecās minūtēs tikpat kā neļāva pretiniekiem tikt ārā no savas aizsardzības zonas. Tiesa, vārtu guvums izpalika, turklāt palika neizmantots arī vairākums, taču neizšķirtu 29.minūtē beidzot panāca Makmilans, kurš veica individuālu reidu no viduszonas. Dažas minūtes pēc vārtu guvumu noraidījumu saņēma Rīgas "Dinamo" aizsargs Nerijus Ališausks, tomēr mazākumu mājinieki izturēja.

Pēc sava noraidījuma par varoni jau varēja kļūt Ališausks, kurš izlauzās vienatnē uz Minskas "Dinamo" vārtiem, tomēr viņš tika neatļauti kavēts, kā rezultātā iespēja palika neizmantota. Tomēr rīdzinieki ieguva izdevību spēlēt vairākumā, turklāt izdevās izveidot labas vārtu gūšanas iespējas, taču tās netika izmantotas. Lai arī kopumā otrajā trešdaļā Rīgas "Dinamo" spēlēja krietni labāk nekā pirmajā, vēl kādi vārti netika gūti, turklāt priekšpēdējā minūtē komandas tika vēl pie abpusēja noraidījuma.

Lai arī noslēdzošais - trešais - periods sākās ar Minskas "Dinamo" komandas pārsvaru, pēc tam laukumā bija aktīva un līdzvērtīga cīņa. Metienus gan vairāk veica viesi no Baltkrievijas, tomēr droši vārtos spēlēja Gudļevskis, turklāt 50.minūtē Latvijas klubs pirmo reizi šajā mačā izvirzījās vadībā - no apmales uz laukuma vidu ripu piespēlēja Miķelis Rēdlihs, bet Dārziņš ar pirmo pieskārienu to raidīja vārtos.

Pēdējās minūtēs viesi centās atspēlēties, tomēr Rīgas "Dinamo" ļoti meistarīgi spēlēja aizsardzībā. Šķita, ka Minskas komanda neizšķirtu tā arī nepanāks, tomēr trīs sekundes līdz beigām to paveica Tereščenko.

Līdz ar to abu vienību divcīņa turpinājās pagarinājumā, kur iniciatīva piederēja Rīgas "Dinamo" hokejistiem, turklāt noteikumi tika pārkāpti pret Kristapu Sotnieku. Tas Latvijas komandai ļāva spēlēt vairākumā, tomēr pēc liela spiediena tas tomēr netika izmantots, bet pēc tam nesekmīgi bija arī citi rīdzinieku centieni gūt vārtus.

Arī papildus piecās minūtēs vārti tā arī netika gūti, tāpēc uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā, kur panākumu mājiniekiem uzvaru nodrošināja Majone.