Rīgas «Dinamo» izcīna otro uzvaru pēc kārtas, pamet pēdējo vietu konferencē

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" ceturtdien sezonas pirmās mājas sērijas ceturtajā spēlē "Arēnā Rīga" ar rezultātu 3:2 pārspēja Nursultanas "Baris" vienību.

Ar precīziem metieniem mājiniekiem izcēlās Frenks Korrado, Sebastians Venstrems un Emīls Puarjē, bet vārtus sargāja Juhans Matsons.

Rīdzinieki vadībā izvirzījās jaudīgi, spēles 13.minūtē gūstot divus vārtus ar 14 sekunžu atstarpi. Vispirms vairākumā pēc nostāšanās pretinieku aizsardzības zonā tālu un spēcīgu metienu izpildīja Korrado - 1:0. Turpinājumā pēc ripas ievadīšanas spēlē viesi kļūdījās laukuma vidusszonā, "Dinamo" aizgāja pretuzbrukumā divatā pret vienu aizsargu un Venstrems pēc Petera Tīvola piespēles panāca 2:0.

Otrajā periodā mājiniekiem bija vairāki labi vārtu gūšanas momenti, tajā skaitā otro reizi duelī norībinot vārtu stabiņu. Pašaizliedzīgā spēle aizsardzībā (astoņi bloķēti metieni pret diviem) ļāva noturēt pretiniekus uz nulles.

"Dinamo" turpināja cīņu uz veiksmīgas nots un trešā perioda ceturtajā minūtē vairākumā izspēlēja līdz tukšam vārtu stūrim, kas Puarjē ļāva panākt 3:0. Tiesa, astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām. "Dinamo" vārtsargs atstāja pārāk lielu brīvu vietu vārtos, Džo Morovam samazinot mājinieku pārsvaru. Nepilnas divas sekundes pirms finālsvilpes ar metienu no asa leņķa Matsonu pārspēja arī Ņikita Mihailis - 2:3.

"Dinamo" ar sešiem punktiem septiņās spēlēs pametusi pēdējo vietu Rietumu konferencē, pakāpjoties uz astoto pozīciju, bet "Baris" ar četriem punktiem sešās cīņās atrodas astotajā vietā Austrumu grupā.

"Dinamo" sezonu sāka pēc grafika - divi zaudējumi, uzvara, divi zaudējumi, uzvara. Pirmās trīs cīņas tika aizvadītas izbraukumā, pēdējā no tām ar 6:5 uzvarot Pekinas "Kuņluņ Red Star". Savukārt mājas sērijā ar 1:6 tika piedzīvota sagrāve pret Čeļabinskas "Traktor", ar 0:4 atzīts Jaroslavļas "Lokomotiv" pārākums, bet ar 2:1 tika uzvarēta Ņižņijnovgorodas "Torpedo".

Pēc cīņas ar Kazahstānas vienību Rīgas klubs dosies izbraukumā uz Maskavu un Čerepovecu.

"Dinamo" galvenais treneris šosezon ir krievu speciālists Sergejs Zubovs, bet viņam asistē Valērijs Kuļibaba, Oļegs Orehovskis un Edgars Lūsiņš. Ģenerālmenedžera pienākumus pilda Edgars Buncis.

Rīdzinieki Gagarina kausā nav spēlējuši septiņas sezonas pēc kārtas, aizvadītajā sezonā paliekot pēdējā vietā līgā.