Rīgas «Dinamo» izbraukumā pret «Vitjaz» zaudē sestajā spēlē pēc kārtas

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas "Dinamo" ceturtdien viesos ar rezultātu 0:1 zaudēja Maskavas apgabala "Vitjaz" komandai, kurai šosezon piekāpusies trīs no četrām cīņām. Rīdzinieki cietuši zaudējumus sešos mačos pēc kārtas.

Jau ziņots, ka ceturtdien Rīgas komandu pameta kanādiešu uzbrucējs Brendons Makmilans, kurš karjeru turpinās Omskas "Avangard" vienībā.

Spēles pirmais periods ritēja straujā tempā, abām komandām izceļoties ar pāris bīstamām epizodēm. Trešdaļas otrajā pusē viesus mazākumā atstāja Daniels Bērziņš, taču rīdzinieki četratā pret pieciem nosargāja vārtus neskartus.

Mača otrajā nogrieznī "Dinamo" pat trīs reizes spēlēja vairākumā, taču visas trīs iespējas izniekoja, turklāt pieļāva pāris rupjas kļūdas, kas varēja atnest zaudētus vārtus. Tiesa, arī "Vitjaz" hokejisti neizmantoja savu vienīgo vairākumu otrajā periodā.

Trešā perioda ievadā rīdzinieki tika pie vēl viena vairākuma, kas gan ilga tikai minūti, jo paši ātri noraidījās. Trešdaļas vidū mājinieki atklāja rezultātu, pēc piespēles no aizvārtes precīzi metot Pekam Jormakam. Perioda otrajā pusē "Dinamo" vēlreiz spēlēja vairākumā, taču arī šoreiz nespēja lauzt cīņas gaitu un piedzīvoja zaudējumu.

"Sauso" uzvaru mājinieku vārtos svinēja Iļja Ježovs.

Rīdzinieki pirms pauzes čempionātā izbraukumā zaudēja abās spēlēs - ar 4:5 Jekaterinburgas "Avtomobilist" un ar 1:5 - Magņitogorskas "Metallurg", kopā iekrājot četras zaudētas spēles pēc kārtas, pirmās divas zaudējot savā laukumā. Savukārt otrdien mājās zaudējumu sērija tika pagarināta līdz pieciem mačiem, jo ar 1:4 atzīts Maskavas CSKA pārākums.

Tikmēr "Vitjaz" iepriekšējo mājas spēli aizvadīja 9.decembrī, kad ar 3:2 uzvarēja Ņižņijnovgorodas "Torpedo", savukārt otrdien izbraukumā pie Maskavas "Spartak" piedzīvots graujošs zaudējums - 0:6.

Abas komandas KHL čempionātā iepriekš tikušās 26 reizes, 14 no tām uzvaru svinot rīdziniekiem. Vienības šosezon tikušās jau četras reizes, trijās triumfējot "Vitjaz". Pēdējā tikšanās reizē 22.novembrī "Vitjaz" mājās uzvarēja ar 4:1.

Izbraukumā Ģirta Ankipāna un viņa palīgu rīcībā ir šādi hokejisti: vārtsargi - Andrejs Makarovs, Jānis Voris; aizsargi - Nerijus Ališausks, Oskars Bārtulis, Kristofers Berjlunds, Arvils Bergmanis, Artūrs Kulda, Roberts Mamčics, Bens Māršals, Kristaps Sotnieks; uzbrucēji - Kārters Eštons, Oskars Batņa, Daniels Bērziņš, Lauris Dārziņš, Emīls Ģēģeris, Roberts Lipsbergs, Rihards Marenis, Gints Meija, Vitālijs Pavlovs, Aleksandrs Protapovičs, Miķelis Rēdlihs, Ņikita Setdikovs, Kirils Sļepecs, Antons Trastašenkovs.

Savainojumu dēļ mājās palika Kristaps Zīle, Uvis Balinskis, Andris Džeriņš, Koltons Gilīss, bet Aleksanders Salāks nevar palīdzēt komandai slimības dēļ. Sergejs Gimajevs un Deivids Sarkanis palika trenēties Rīgā.

Savukārt šonedēļ iegūtais slovāku aizsargs Mareks Djaloga komandai pievienosies otrajā izbraukuma spēlē, kas paredzēta pret Helsinku "Jokerit", kuras vārtos šosezon pirmā numura lomu ieņem Jānis Kalniņš.

Pēc spēles ar "Jokerit" nākamais mačs paredzēts 26.decembrī mājās pret Magņitagorskas "Metallurg".

Rīgas "Dinamo" komanda ar 27 punktiem 39 spēlēs ieņem pēdējo vietu līgā. "Vitjaz" ar 47 punktiem 38 spēlēs Rietumu konferencē atrodas piektajā pozīcijā.